اخبار سیاسی

نیوزیلند: اجازه دخالت ائتلاف پنج چشم را در روابطمان با چین نمی دهیم

دولت نیوزیلند امروز (دوشنبه) اظهار داشت که اجازه نمی دهد ائتلاف اطلاعاتی فایو آیز (پنج چشم) درباره توافقات این کشور با چین که بزرگترین شریک تجاری ولینگتون به شمار می رود، دخالت کند.

28 اردیبهشت 1400

روسیه 10 کارمند سفارت آمریکا را اخراج کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: یادداشت اعلام 10 تَن از کارمندان سفارت آمریکا به عنوان عنصر نامطلوب به معاون سفارت آمریکا تحویل داده شد.

27 اردیبهشت 1400

عطا بهرامی کارشناس اقتصاد بین الملل: پرس تی وی در میان متحدان امریکا گسست ایجاد می نماید

خبرگزاری خبرنگاران- کارشناس مسائل بین الملل تاکید نمود: متحدان امریکا مانند اروپا به شدت به رسانه ها حساس هستند. اینکه پرس تی وی واقعیت مذاکرات و اهداف امریکا را نشان می دهد، این مزیت را برای ما به همراه دارد که در جبهه غرب گسست ایجاد کنیم.

22 اردیبهشت 1400

پیغام حاجی میرزایی به مناسبت جشنواره معلمان مؤلّف

وزیرآموزش و پرورش در پیامی به مناسبت جشنواره معلمان مؤلّف، گفت: معلمان مؤلف، تلاشی فزون تر برای اشاعه دانش خویش به کار برده اند و نباید از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل شد.

22 اردیبهشت 1400

فروش املاک آل سعود در انگلیس

بنا بر گزارش ها، شاهزاده های عربستانی بعضی از املاک این خاندان در انگلیس را به فروش رسانده اند.

21 اردیبهشت 1400

ابوطالبی: بازگشت ایران و آمریکا به برجام بدون مذاکره واقعی خطای استراتژیک است

مشاور سیاسی سابق رئیس جمهوری در رشته توئیت هایی پیشنهاداتی را در خصوص مذاکرات برجامی وین که هم اکنون در جریان است مطرح نمود و گفت: هرگونه ردّ یا تعلیقِ مذاکرات، حلِّ ناقص و بدون راهبرد، شروط مبهم پیش از مذاکرات، و بازگشتِ آمریکا و ایران بدون مذاکره واقعی...

20 اردیبهشت 1400

سفیر انگلیس به وزارت خارجه روسیه احضار شد

به دنبال احضار روز گذشته سفیر آمریکا به وزارت امور خارجه روسیه، سفیر انگلیس نیز امروز به این وزارت خانه دعوت شد تا مواضع مسکو در قبال سیاست ضدروسی مقامات لندن به وی ابلاغ گردد.

17 اردیبهشت 1400

تعطیلی مراکز تعویض پلاک در 11 مرکز استان و شهرهای قرمز کرونایی

تهران (پانا) - رییس پلس راهور ناجا گفت که با افزایش شیوع کرونا مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس در 11 مرکز استان و شهرهای دارای شرایط قرمز تعطیل است.

15 اردیبهشت 1400

تداوم تظاهرات دانشجویی در الجزایر همزمان با شروع ماه رمضان

با وجود شروع ماه مبارک رمضان تظاهرات جنبش دانشجویی الجزایر ادامه یافته و تظاهرکنندگان تغییر حاکمیت، آزادی دستگاه عدالت و دادگستری و مطبوعات را خواهان شدند.

14 اردیبهشت 1400

خبرنگاران مسکو: روابط روسیه و آمریکا به بن بست خورده است

مسکو - خبرنگاران - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید نمود که روابط مسکو و واشنگتن به بن بست خورده است.

10 اردیبهشت 1400

کشته شدن 5 نفر در آمریکا بعد از سخنان بایدن در محکومیت حمل اسلحه خبرنگاران

ساعاتی پس از اعلام دستورات اجرایی رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با خشونت های مسلحانه، پنج نفر در این کشور در نتیجه تیراندازی کشته شدند.

8 اردیبهشت 1400

در این چند ماه سیاست های مهمی از سوی کمیسیون انرژی به وزارتخانه ها ابلاغ شده است، کمیسیون پیگیر مطالبات جانبازان و خانواده شهدای وزارت نفت بود خبرنگاران

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: باید به فکر آینده تامین منابع گازی ازاستخراج و فراوری گاز تا درست مصرف کردن آن در کشور باشیم، زیرا اگر این موضوع دنبال نشود مطمئنا ایران در 4 یا 5 سال آینده در تامین گاز طبیعی دچار چالش خواهد شدکه این مورد هم یکی از سیاست هایی...

8 اردیبهشت 1400

فوت 2400 آمریکایی دیگر بر اثر کرونا

آنالیز های آماری از آمریکا نشان می دهد که ویروس کرونا طی یک روز گذشته حدود 77 هزار آمریکایی را مبتلا نموده و جان 2400 نفر از آنها را نیز گرفت.

6 اردیبهشت 1400

کرونا در آلمان، از تهدید دولت فدرال علیه ایالات تا طرح آزادی برای افراد واکسینه شده

وزیر بهداشت آلمان از آزادی های قریب الوقوع برای افراد واکسینه شده خبر داده و دولت فدرال هم ایالات این کشور را تهدید کرد که اگر محدودیت های سحتگیرانه را اعمال نکنند دولت خود زمام امور را در دست خواهد گرفت.

31 فروردین 1400

ظریف: امیدوارم سال جدید پایانی بر خشونت، کشتار و ستم باشد

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد که سال جدید پایانی بر توسل به خشونت، کشتار، تهدید و فرهنگ سلطه و ستم باشد.

30 فروردین 1400

وضع سلامت کارگران ایرانی چگونه است؟

به گزارش خبرنگاران، کارگران و خانواده های آنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و سلامت آن ها موضوعی است که با این که مورد غفلت نبوده، ولی در عین حال حرکت هماهنگ و منسجمی در عمل برای آن وجود نداشته است.

27 فروردین 1400

من کرونا نمی گیرم توهم است

تهران (پانا) - به گفته روانشناس حوزه سلامت برخی مردم با اعتقاد به باورهای غیرواقعی و خرافی هنوز شیوع کرونا در جهان و خطرات این ویروس را باور ندارند و در صورتیکه این موضوع توهم است و ریشه در بیماری روانی دارد.

26 فروردین 1400

سعد الحریری با معاون وزیر خارجه روسیه رایزنی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، سعد الحریری نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه جدید لبنان با میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه ملاقات و مصاحبه کرد. دو طرف در مورد فرایند تشکیل کابینه لبنان رایزنی کردند.

24 فروردین 1400

واکنش آلمان به تحریم های متقابل چین علیه اروپا

وزارت امور خارجه آلمان تحریم های متقابل چین علیه اتحادیه اروپا را اقدامی خودسرانه و غیر قابل درک بیان کرد.

22 فروردین 1400

اولویت بانک مسکن در 1400 چیست

تهران (پانا) - مدیر امور اعتباری بانک مسکن اطلاع داد اولویت این بانک در سال 1400، طرح اقدام ملی مسکن است و کوشش بر این است تا به تعهدات به موقع عمل گردد.

21 فروردین 1400
تعداد: (438)