علم و تکنولوژی

دانشگاه ایلام در مسابقات دانشجویی انجمن بتن آمریکا اول شد

تیم دانشگاه ایلام در مسابقات دانشجویی مرکز علمی تخصصی انجمن بتن آمریکا و مرکز تحقیقات بتن در بخش کارآیی ملات مقام اول را کسب کرد.

29 بهمن 1398

بخش خصوصی چشم انتظار مشارکت در تفاهمات ایران و چین

نایب رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: در قالب تفاهم نامه های منعقد شده بین دو کشور ایران و چین، یک سری کارها مانند پروژه خط آهن سریع السیر تهران-مشهد تعریف شده است که امید می رود بخش خصوصی در این باره وارد گردد.

27 بهمن 1398

عملکرد دوربین پاپ آپ در گوشی های هوآویY9 Prime 2019 و Y9s چگونه است

دو گوشی هوشمند جدیدهوآوی یعنی مدل های Huawei Y9 Prime 2019 و Huawei Y9s را می توان حاصل نگاه مدرن این شرکت به گوشی های هوشمند دانست. افزون بر تمام ویژگی های این دو محصول، دوربین پاپ آپ و حذف ناچ به شیوه ای کاملاً مهندسی شده انجام شده است.

26 بهمن 1398

دیالوگ در تاریکی موزه ای که دیدنی نیست

اگرچه در جهان موزه های بسیاری وجود دارد که اولین رکن شان مشاهده و آنالیز اشیا و محتویات آنهاست اما آلمانی ها این قاعده را به هم زده اند و موزه ای ایجاد کردند که دیدنی نیست.

25 بهمن 1398

13 میلیون گردشگر؛ رکورد شگفت انگیز گردشگری مراکش در سال 2019

مراکش در شمال آفریقا به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است، به طوری که طبق آمار رسمی، 13 میلیون گردشگر در سال 2019 از این کشور دیدن کردند که 5.2 درصد بیش از سال قبل از آن است.

24 بهمن 1398

انواع کفپوش آشپزخانه

آشپزخانه یکی از بخش های اصلی خانه است که دکوراسیون داخلی آن بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر به سایت های طراحی داخلی مراجعه کنید متوجه می شوید بخش اعظم پروژه های اجرا شده مربوط به دکوراسیون آشپزخانه هستند. همانطور که می دانید در طراحی دکوراسیون فاکتورهای...

23 بهمن 1398

اهمیت شناخت رفتار گردشگر برای مدیران کسب و کار های گردشگری

برای پاسخ به اینکه چگونه شناخت رفتار گردشگر برای مدیران اجرایی صنعت گردشگری مفید است، احتیاج به در نظر دریافت مسائل مختلف مهمی درباره فرایند های کنونی گردشگری داریم. به طور کلی، گردشگر از لحاظ رفتاری اینگونه تعریف می گردد: اشخاصی که از محل معمول زندگی...

20 بهمن 1398

ظروف چینی با فناوری نانوی راحت تر شسته می شوند

یک شرکت ایرانی پیروز شده ظروف چینی را با نانوپوشش ها به فراوری برساند؛ ظروف دارای این پوشش آنتی باکتریال بوده و خاصیت آب گریزی دارند.

15 بهمن 1398

دانشیار دانشگاه رازی، پژوهشگر برتر کشور شد

دانشیار دانشگاه رازی کرمانشاه در گروه آموزشی شیمی کاربردی به عنوان پژوهشگر برتر کشور انتخاب و تقدیر شد.

15 بهمن 1398

امکان مطالعه بر روی روش های درمانی نوین با فراوری حیوانات مدل محققان کشور

گروهی از محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با دستیابی به دانش فنی فراوری موش های تراریخته مبتلا به هموفیلی نوع A امکان انجام آزمایشات بر روی این بیماری و همچنین داروهای فراوریشده برای درمان این بیماری را در کشور فراهم کردند.

13 بهمن 1398

6 جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا

جاذبه های بولونیااین شهر دو نیمه جذاب دارد؛ طوری که ترکیب زیبایی و ظرافت است با دنیای واقعی و ستون های قرون وسطایی در ایتالیا. بخشی از این شهر دارای تکنولوژی مدرن است و افراد در آن سخت کار می نمایند، که این منطقه ثروتمند نشین در کنار رود PO واقع است جایی...

5 بهمن 1398

10 هافبک برتر تاریخ فوتبال به انتخاب بلیچر رپورت

خبرنگاران: هنگامی که در خصوص برترین بازیکنان تاریخ فوتبال صحبت می کنیم، بدون تردید به اسامی بزرگی برخورد می کنیم. پست هافبک نیز مانند سایر پست های دیگر در فوتبال، بازیکنان بزرگی را در تاریخ به خود دیده است. البته انتخاب کردن تعداد 10 بازیکن از بین بهترین...

5 بهمن 1398

دوره های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیا آذرماه برگزار می گردد

با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوره های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیا 27 تا 29 آذرماه سال جاری برگزار می گردد.

4 بهمن 1398

محققان دانشگاه امیرکبیر برگزیده جشنواره اندیشمندان جوان شدند

محققان دانشگاه امیرکبیر با طراحی مدلی که می تواند نزدیک شدن به ناحیه بحرانی بریده شدن لوله های حفاری چاه های نفت و گاز را پیش بینی کند، برگزیده جشنواره اندیشمندان جوان شدند.

30 دی 1398

پسربچه انگلیسی با دست مصنوعی برادرش را در آغوش می گیرد

مخترعی انگلیسی پیروز شد یک پروتز کامل هیدرولیک دست بسازد. این پروتز که قابلیت دریافت اشیا را دارد برای نخستین بار روی یک پسربچه پنج ساله انگلیسی نصب شده است.

29 دی 1398

قربانیانی که فریادرسی ندارند ، مسئول ساماندهی به آشفته بازار فضای مجازی کیست؟

فضای مجازی و توسعه آن در ایران برای بسیاری از شهروندان مسائل فراوانی ایجاد کرده است. به بیان دیگر ابزاری که باید در خدمت رفاه و توسعه جامعه باشد اکنون همچون شمشیری دو لبه عمل می کند و در کنار حُسن ها، آسیب های زیادی نیز متوجه جامعه کرده است.

28 دی 1398

فراخوان هجدهمین جشنواره ملی انتها نامه سال دانشجویی اعلام شد

فراخوان هجدهمین جشنواره ملی سرانجام نامه سال دانشجویی اعلام و مهلت ارسال آثار تا سرانجام بهمن ماه است.

26 دی 1398

استفاده از هوش مصنوعی برای حل مسائل عصبی در آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، امروزه از هوش مصنوعی برای یاری به راهنمایی خودروها، تفسیر فایل های چندرسانه ای و غیره استفاده می گردد. اما کاربردهای این ابزار در دنیای پزشکی نیز رو به افزایش است.

21 دی 1398

همه چی آرومه! ، پنجمین شماره دو ماهنامه علمی دانشجویی اکسون منتشر شد

پنجمین شماره از دو ماهنامه علمی دانشجویی اکسون به همت دانشگاه علوم پزشکی یزد منتشر شد.

16 دی 1398

ادامه بگیر و ببند در ترکیه؛ 45 نفر بازداشت شدند

پلیس ترکیه طی عملیاتی در 29 استان این کشور، چهل وپنج نفر مظنون به همکاری با سازمان گولن و دست داشتن در کودتای نافرجام سه سال قبل را بازداشت کرد.

14 دی 1398
تعداد: (131)