بازگشت کوپن در مجلس کلید خورد

به گزارش بانیما، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: فرایند اداری آنالیز طرح دوفوریتی توقف اجرای پروتکل الحاقی در حال آنالیز است و به زودی اعلام وصول می گردد.

بازگشت کوپن در مجلس کلید خورد

به گزارش مهر، عباس مقتدایی، درباره آخرین شرایط طرح الزام دولت جمهوری اسلامی ایران به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در مجلس، گفت: با توجه به بدعهدی کشور های غربی و اقدامات اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصمیم گرفت که از ابزار هایی که در اختیار دارد، به نحو شایسته و در جهت حفظ و حراست از منافع ملی استفاده کند.

وی متذکر شد: در پی برگزاری چند جلسه در کمیسیون امنیت ملی مجلس، پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه یک طرح فوریت دار مبنی بر ملزم کردن دولت به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی تدوین گردد که در آن جلسات همه نمایندگان با تهیه این طرح موافقت کردند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: این طرح توسط تعدادی از نمایندگان تهیه شده و در حال پیگیری فرایند های اداری است و در روز های آینده در قالب یک طرح دوفوریتی از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول خواهد شد.

وی گفت: تا به امروز بیش از حد لزوم برای طرح الزام دولت جمهوری اسلامی ایران به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در مجلس امضا جمع آوری شده است. پس از اعلام وصول این طرح از سوی هیئت رئیسه مجلس، این طرح جهت آنالیز به کمیسیون اصلی یعنی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع می گردد.

طرح جدید نمایندگان مجلس درباره نحوه توزیع کالا های اساسی

جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: طرح دو فوریتی نحوه توزیع کالا های اساسی از سوی بعضی از نمایندگان تدوین شده و با جمع آوری امضاء تقدیم هیئت رئیسه مجلس می گردد.

بنابر گزارش تسنیم، وی درباره جزئیات این طرح، ادامه داد: براساس این طرح، دولت ملزم می گردد تا کالا های اساسی مورد احتیاج را با استفاده از کالابرگ یا کارت الکترونیکی یا روش های مشابه دیگر در اختیار مردم قرار دهد.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه با تصویب این طرح تخصیص ارز یارانه ای از دستور کار دولت خارج شده و دیگر ارز با قیمت آزاد ارائه می گردد، توضیح داد: با توجه به مسائل پیش آمده در حوزه مالی به ویژه تخصیص ارز یارانه ای به کالا های اساسی که بخوبی اجرا نشد، این طرح تدوین شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس توضیح داد: براساس مصوبه مجلس در قانون بودجه سال 99 دولت می توانست با استفاده از کالابرگ و کارت الکترونیکی کالا های اساسی که ارتباط مستقیم با سلامتی جامعه دارد مانند گوشت، مرغ و ... را در اختیار مردم قرار دهد، اما دولت به آن عمل نکرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10819

به "بازگشت کوپن در مجلس کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت کوپن در مجلس کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید