صنایع دستی

آغاز بازسازی بادگیرهای بندر لافت قشم

ایرنا/ براساس سخنان معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، آغاز بازسازی بادگیرهای بندر لافت قشم صورت گرفت.

8 آبان 1399

برگزاری کلاس های آموزش چاروق دوزی در زنجان

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: کلاس های آموزش چاروق دوزی که یکی از رشته ­های صنایع دستی استان زنجان است، به صورت رایگان در زنجان برگزار می گردد.

23 مهر 1399

اولین مهمان پذیر پاوه در هفته دولت افتتاح می شود

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از راه اندازی و افتتاح اولین مهمان پذیر شهرستان پاوه در روستای هجیج افتتاح خبر داد.

16 مهر 1399

معابر بافت تاریخی شهر هرات ساماندهی می گردد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، عباس قدیریان روز چهارشنبه 15 مردادماه با اعلام این مطلب اضافه کرد: بافت تاریخی شهر هرات بافتی است با مساحت کم و به جامانده از سیل سال های گذشته که تقریباً تمامی این بافت و فضاهای...

4 مهر 1399

توسعه دنیاگردی بخشی مهم در پیش نویس سند همکاری 25ساله ایران و چین ، چین؛ مهم ترین منبع تامین دنیاگرد در دنیا

معاون گردشگری با اشاره به توسعه گردشگری به عنوان جزئی از مفاد پیش نویس سند همکاری 25 ساله ایران و چین، گفت: سرمایه گذاری در ساخت و تاسیس مراکز مرتبط در ایران توسط چین از جمله مفاد این توافق نامه است.

30 شهریور 1399

شناسایی بیش از 150 خانه مسافر غیرمجاز در علی آباد کتول

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی آباد کتول از شناسایی بیش از 150 خانه مسافر غیرمجاز در این شهرستان اطلاع داد.

24 شهریور 1399

غنی زاده: 90 درصد تولیدات دام و طیور توسط تعاونی ها انجام می گردد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در همایش روز تعاون گفت: 90 درصد از تولیدات دام و طیور توسط شرکت های تعاونی انجام می گردد.

14 شهریور 1399

تقویت همکاری با شرکت آب و فاضلاب برای حفاظت از کشمش تپه ماکو

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی بر لزوم همکاری این اداره کل با شرکت آب و فاضلاب استان برای حفاظت از بنای تاریخی کشمش تپه ماکو تاکید نمود.

26 مرداد 1399

اولین اقامتگاه سنتی در کاشمر مجوز فعالیت دریافت کرد

مدیر میراثفرهنگی گردشگری و صنایعدستی کاشمر گفت: موافقت اصولی نخستین اقامتگاه سنتی در شهر کاشمر توسط اداره کل استان صادر شد.

22 مرداد 1399

عملیات اجرایی 7 پروژه گردشگری در قزوین آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین از آغاز عملیات اجرایی هفت پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 300میلیارد ریال خبر داد.

2 مرداد 1399

اشیای قدیمی کاخ موزه باغچه جوق ماکو بازسازی می شوند

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماکو از بازسازی اشیای تاریخی کاخ موزه باغچه جوق این شهرستان از محل اعتبارات سال 98 اطلاع داد.

1 مرداد 1399

کرونا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، و هفته روابط عمومی

مدیران و کارشناسان روابط عمومی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در کشاکش تعطیلی اماکن اقامتی، فرهنگی و موزه ها و کاهش چشمگیر سفر و مقابله بی امان همه مردم با ویروسی عالم گیر به نام کرونا به استقبال روز و هفته منتسب به خود در سال 1399 می فرایند؛...

22 تیر 1399

پل تاریخی قیزکورپوسی شهرستان کوثر مرمت می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل گفت: تکمیل مرمت پل تاریخی قیزکورپوسی در شهرستان کوثر، که متعلق به دوره ساسانی بوده و از ارزشمندترین بناهای تاریخی استان به شمار می رود در دستور کار قرار گرفته است.

5 خرداد 1399

تعطیلی واحدهای بوم گردی استان گیلان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از تعطیلی واحدهای بوم گردی در استان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

13 اردیبهشت 1399

کلید چینی تورهای نوروزی

دو بخشنامه دولت هنوز نتوانسته قفل تورهای نوروزی برای مسافران سفرهای خارجی و حتی داخلی را بازکند. بیشتر تورهای عید به دلیل ممنوعیت پروازها به ایران و برعکس، لغو شده و اغلب خریداران بلیت های نوروزی اعلام انصراف نموده اند؛ اما آژانس ها قادر به بازگرداندن...

4 اردیبهشت 1399

شناسایی 98 غارتاریخی و طبیعی در سطح کردستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، سید محسن علوی در کار گروه غارشناسی که با حضور معاون عمرانی استانداری کردستان تشکیل شد، گفت: با توجه به اینکه این اداره کل در سطح استان کردستان متولی گردشگری...

29 فروردین 1399

جلسه ستاد باز آفرینی پایدار در گیلان برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، جلسه استانی ستاد بازآفرینی پایدار عصر پنج شنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار گیلان و کلیه فرمانداران و شهرداران شهرستان های این استان برگزار گردید.

26 فروردین 1399

نمایشگاهی از آثار ایرانی ثبت شده در یونسکو در مشهد برگزار گردید

آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در قالب نمایشگاهی در محل موزه بزرگ خراسان رضوی در مشهد مقدس به نمایش گذاشته شد.در این نمایشگاه که متشکل از تعداد 30 تابلو و در طبقه همکف موزه مشهد واقع در بوستان کوهسنگی به نمایش درآمده است تصاویر بناها و اثار ایرانی...

8 فروردین 1399

چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی کلید خورد

چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی، عصر امروز یکشنبه 13 بهمن 98، با دستان 11 تن از پیشکسوتان و هنرمندان برجسته صنایع دستی که به صورت نمادین از خانواده صنایع دستی کشور در این جشنواره حضور یافته بودند، در موزه ملی ایران افتتاح شد.

1 فروردین 1399

اجرای ناموفق نوسازی بافت فرزان، شهرداری در بازسازی به مردم یاری کند

به گزارش خبرنگاران، همایون نخعی نژاد ظهر دوشنبه در ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری، حاشیه نشینی در بیرجند را از دغدغه های مسئولان استانی دانست و اظهار کرد: خراسان جنوبی به لحاظ بافت تاریخی از استان های مطرح در کشور است.

23 اسفند 1398
تعداد: (50)