سلامتی و پزشکی

رشته هایی که بعد از فارغ التحصیلی جیب تان را پر پول می نماید

مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درباره میزان اشتغال و حقوق بعضی از رشته های پرطرفدار بعد از زمان فارغ التحصیلی شرح داد.

24 اردیبهشت 1400

قانون 80، 20 یا اصل پارتو چیست و چه کاربردی دارد؟

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - قانون هشتاد بیست یکی از مفاهیم مفید در زندگی و همچنین مدیریت زمان است که تحت عنوان اصل پارتو نیز شناخته می گردد. در واقع، این قانون نشان می دهد که 20 درصد از فعالیت های افراد در زندگی روزمره حدود 80 درصد از نتایج به دست آمده را...

20 اردیبهشت 1400

تیمسار دگمه روایت افرادی که در دنیای خود سیر می نمایند

خبرنگاران - عزت الله الوندی: سال ها پیش در یک کتاب قدیمی خواندم به تعداد تمام آدم هایی که روی کره زمین زندگی می نمایند، یا حتی به تعداد آن ها که پیش تر زندگی نموده اند، شخصیت وجود دارد. خیلی گذشت تا توانستم این حرف را با گوشت و پوستم درک کنم و این اتفاق تنها...

12 اردیبهشت 1400

اس ام اس و پیغام تبریک روز دندانپزشک

خبرنگارانـ 23فروردین سال 1360به مناسبت تصویب طرح تربیت بهداشت یاران دهان و دندان روز دندانپزشک نامیده شده است. همان طور که می دانید دندانپزشکان ضامن سلامت جامعه و امنیت روحی بیماران هستند و به عنوان یکی از اعضای تیم سلامت و باتوجه به خدماتی که در راستای...

11 اردیبهشت 1400

کشته شدن 5 نفر در آمریکا بعد از سخنان بایدن در محکومیت حمل اسلحه خبرنگاران

ساعاتی پس از اعلام دستورات اجرایی رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با خشونت های مسلحانه، پنج نفر در این کشور در نتیجه تیراندازی کشته شدند.

8 اردیبهشت 1400

فوت 2400 آمریکایی دیگر بر اثر کرونا

آنالیز های آماری از آمریکا نشان می دهد که ویروس کرونا طی یک روز گذشته حدود 77 هزار آمریکایی را مبتلا نموده و جان 2400 نفر از آنها را نیز گرفت.

6 اردیبهشت 1400

خبرنگاران بیمارستان امیرکبیر اراک مرکز دوم کرونا اعلام شد

اراک - خبرنگاران - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مرکز درمانی امیرکبیر اراک به علت تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستان امیر المومنین (سانتر اصلی کرونا)، به عنوان مرکز دوم کرونایی انتخاب شد.

4 اردیبهشت 1400

اقدامات موثر در کاهش عوامل خسارتزا سیر و پیاز در مازندران

خبرنگاران/مازندران مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تغذیه مناسب گیاه با کودهای آلی و ریزمغذی ها برای افزایش مقاومت گیاه در برابر عوامل خسارتزا از اقدامات موثر در کاهش آفات و بیماری های این محصولات است.

2 اردیبهشت 1400

کرونا در آلمان، از تهدید دولت فدرال علیه ایالات تا طرح آزادی برای افراد واکسینه شده

وزیر بهداشت آلمان از آزادی های قریب الوقوع برای افراد واکسینه شده خبر داده و دولت فدرال هم ایالات این کشور را تهدید کرد که اگر محدودیت های سحتگیرانه را اعمال نکنند دولت خود زمام امور را در دست خواهد گرفت.

31 فروردین 1400

اصرار دولت افغانستان به تزریق آسترازنکا همزمان با افزایش مخالفان آن در اروپا

افغانستان درحالی به پیشگیری از بیماری کرونا توسط واکسن آسترازنکا تاکید دارد که هفت کشور اروپایی تزریق این واکسن را به دلیل عوارض گزارش شده متوقف نموده اند.

30 فروردین 1400

بهترین مرکز چاپ جعبه مقوایی در ایران کجاست ؟

چاپ جعبه یکی از مقوله های لازم برای فروش محصولات به شمار می آید . اگر شما هم محصولی دارید که احتیاج به فروش آن دارید، با استفاده از جعبه مقوایی می توانید، راحت تر آن را به فروش برسانید

29 فروردین 1400
29 فروردین 1400

وضع سلامت کارگران ایرانی چگونه است؟

به گزارش خبرنگاران، کارگران و خانواده های آنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و سلامت آن ها موضوعی است که با این که مورد غفلت نبوده، ولی در عین حال حرکت هماهنگ و منسجمی در عمل برای آن وجود نداشته است.

27 فروردین 1400

من کرونا نمی گیرم توهم است

تهران (پانا) - به گفته روانشناس حوزه سلامت برخی مردم با اعتقاد به باورهای غیرواقعی و خرافی هنوز شیوع کرونا در جهان و خطرات این ویروس را باور ندارند و در صورتیکه این موضوع توهم است و ریشه در بیماری روانی دارد.

26 فروردین 1400

10 نکته ساده برای طراحی خانه ای شادتر

خانه شاد و روشن در روحیه ما نقش مهمی دارد. شاید به این مطلب توجه نکرده باشید که چیدمان وسایل و تزئینات داخلی خانه تا چه اندازه در بهبود روحیه و نشاط شما مؤثر است. هر روز صبح که بیدار می شوید، اولین چیزهایی که می بینید همین چیدمان و تزئینات هستند.

25 فروردین 1400

شمار کرونایی ها در قاره آفریقا به 4 میلیون و 367 هزار نفر رسید

به گزارش خبرنگاران، براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی های جهانی ورلدومتر، شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا با شناسایی موارد جدید در 24 ساعت گذشته، به 4 میلیون و 367 هزار و 32 نفر رسید.

23 فروردین 1400

حقایقی از تاریخچه و آداب و رسوم چهارشنبه سوری که نمی دانستید

در ایران باستان جشن های فراوانی مانند عید نوروز و شب یلدا وجود داشته است. یکی از این جشن ها هم چهارشنبه سوری نام دارد. مراسم چهارشنبه سوری در غروب شب قبل از آخرین چهارشنبه سال برگزار می شود. بنابراین چهارشنبه سوری 99 را در تاریخ سه شنبه شب مصادف با 26 اسفند...

22 فروردین 1400

تامین 100 هزار تن علوفه

شاهپور علایی مقدم، رئیس سازمان امور عشایر بابیان اینکه براساس آخرین سرشماری ثبتی مبنایی که در سال 1398 و 1399 در جامعه عشایری با مشارکت تشکل ها و با موضوع مرکز آمار ایران انجام شد جامعه عشایری یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد، گفت: این تعداد جمعیت در قالب...

21 فروردین 1400

افراد گیرنده پیوند حتی پس از واکسیناسیون نسبت به کووید-19 آسیب پذیر هستند

تهران (پانا) - پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدید خود دریافته اند که افراد گیرنده پیوند یا افراد مبتلا به نقص ایمنی، حتی پس از دریافت واکسن نیز می توانند نسبت به کووید-19 آسیب پذیر باشند.

20 فروردین 1400

اظهارات متناقض درباره سفر و نمایشگاه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حالی برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران را خوب و پیروز ارزیابی نموده که استاندار تهران گفته است رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی درباره تجمع و تخلف این نمایشگاه آنالیز لازم را انجام می دهند و قطعا با متخلفین...

18 فروردین 1400
تعداد: (326)