با این روش ها روبالشتی ها را از آلودگی دور نگه دارید

به گزارش بانیما، از آنجایی سلامت پوست و مو بسیار مهم است و بالشت یا روبالشتی آلوده می تواند باعث مسائل پوستی و ریزش مو شود، باید بهداشت روبالشتی ها را رعایت کنید و آنها را بعد از مدت کوتاهی عوض کنید.

با این روش ها روبالشتی ها را از آلودگی دور نگه دارید

بالشت ها و رو بالشتی ها به دلیل گرد و خاک موجود درهوا کثیف و آلوده می شود و به مرور زمان تغییر رنگ می دهد و زرد می شود. برای جلوگیری از این اتفاق باید بالشت ها و رو بالشتی ها به صورت دوره ای شسته شود.

توصیه می شود بالشت هایی را که بیشتر استفاده می شود دست کم دو بار در سال بشویید.برای شست و شوی بالشت ابتدا روکش آن را جدا کنید و به وسیله ماشین لباس شویی با آب داغ و مواد شوینده شست و شو دهید و خشک کنید و چند ساعتی روکش ها را در مقابل آفتاب قرار دهید و در نهایت آن ها را اتو کنید.

بعد از اتمام کار روبالشتی ها، نوبت خود بالشت و محتویات داخلش است. اگه داخل بالشت الیاف لایکو قرار گرفته است می توانید آن ها را داخل کیسه بزرگ تری بریزید و در آن را ببندید و در ماشین لباس شویی شست و شو دهید و بعد از خشک کردن آن را روی پارچه ای پهن کنید و لا به لای آن را باز کنید و اجازه دهید الیاف ها کاملا خشک شود. اگر بعد از خشک کردن احساس کردید الیاف لایکو به هم چسبیده اند می توانید به لحاف دوزی ببرید تا الیاف را بزنند.اما برای شست و شوی بالشت هایی که داخل آن پَر است لازم نیست آن ها را به کیسه بزرگ تر منتقل کنید.

با همان بالشت اصلی می توانید بشویید و سپس در مقابل باد خشک کنید و هر از گاهی بالشت را تکان دهید تا تمام قسمت های داخلی آن خشک شود. دقت کنید برای خشک کردن بالشت های پَر از گرما و نور خورشید استفاده نکنید و در جهت باد بودن برای خشک شدن آن ها کافی است.

اگر محفظه خشک کن لباس شویی شما جداست می توانید دو عدد توپ تنیس را داخل جورابی تمیز بگذارید و آن را گره بزنید و داخل خشک کن قرار دهید به این شکل مدت زمان خشک شدن کاهش می یابد. وقتی بالشت ها را از خشک کن خارج می کنید، ابتدا آن ها را بررسی کنید اگر بوی رطوبت در وسط آن احساس کردید خشک کردن را دوباره یا سه باره انجام دهید.

برای شست و شوی بالشت ها و رو بالشتی ها سعی کنید از مواد شوینده خوشبو و معطر استفاده کنید. بعد از انتها کار بهتر است چند قطره روغن اسطوخودوس را به بالشت ها و رو بالشتی ها بزنید زیرا باعث خواب آرام تر در شما می شود.

منبع: سلامت نیوز

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6981

به "با این روش ها روبالشتی ها را از آلودگی دور نگه دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش ها روبالشتی ها را از آلودگی دور نگه دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید