قوانین حمل بار مجاز هواپیما &ndash چه وسایلی را با خود به هواپیما ببرم؟

به گزارش بانیما، چه وسایلی جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

هر بار که با هواپیما سفر می کنید و به محض ورود به فرودگاه، این استرس را خواهید داشت که ماموران فرودگاه به خاطر حمل وسایل ممنوعه در هواپیما جلوی شما را بگیرند. بنابراین باید از قبل نسبت به قوانین حمل بار مجاز هواپیما آشنایی داشته باشید، و بدانید که در سفر با هواپیما چه وسایلی را با خود حمل کنید و چه وسایلی را همراه خود به فرودگاه یا داخل هواپیما نبرید.

قوانین حمل بار مجاز هواپیما &ndash چه وسایلی را با خود به هواپیما ببرم؟

اگر قبل از سفر هوایی قوانین حمل بار مجاز هواپیما را بدانید و چمدان و کیف دستی خود را با دقت ببندید، در این صورت در سفر خود با مسئله ای روبرو نخواهید شد و دیگر احتیاجی نخواهد بود که چمدان خود را برای آنالیز ماموران امنیتی فرودگاه بیرون بریزید.

معمولا عمده سوالاتی که در خصوص حمل بار هوایی برای مسافران هواپیما پیش می آید این است که: چه مقدار مایعات می توانم با خود به داخل هواپیما حمل کنم؟، می توانم حیوان خانگی خود را به هواپیما ببرم؟، چه چیزهایی جزو وسایل ممنوعه داخل هواپیما هستند؟ و بسیاری سوالات دیگر که ممکن است برای شما هم ایجاد گردد. در ادامه برای اینکه سفری بدون استرس داشته باشید و بدانید مجاز به حمل چه وسایلی در هواپیما هستید، لیستی از وسایل مجاز و غیرمجاز در هواپیما را برای شما آماده نموده ایم. با خبرنگاران همراه باشید.

البته اگر مایل به دانستن جزئیات قوانین حمل بار هوایی و لیست وسایل مجاز در هواپیما هستید می توانید به اداره امنیت حمل و نقل(TSA) مراجعه کنید.

در سفر با هواپیما مجاز به حمل چه وسایلی هستید؟

آیا فندک و سایر وسایل آتش زا جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

اگر بدانید که مسافر کناری شما در هواپیما، با خود وسایل آتش زا حمل می نماید، چه احساسی به شما دست می دهد؟ آیا احساس راحتی می کنید؟ قطعا پاسخ شما منفی است. هیچ کس دوست ندارد هواپیمایی که با آن سفر می نماید آتش بگیرد.

به همین دلیل است که ایرلاین ها قوانین سخت گیرانه ای در رابطه با حمل مواد آتش زا در نظر می گیرند. به طور کلی طبق قوانین حمل بار هواپیمایی، مواد آتش زا از لوازم ممنوع در هواپیما هستند و بهتر است که اگر به آن ها احتیاج داشتید، در همان مقصد خریداری کنید. البته اگر سیگار می کشید نگران نباشید، طبق قوانین ادراه امنیت حمل و نقل می توانید با خود یک فندک بوتانی یا فندک زیپو حمل کنید. هر چند که این فندک کوچک را هم فقط می توانید داخل کیف دستی خود بگذارید و اجازه ندارید آن را در چمدان بگذارید. همچنین فندک باید در کیف دستی باقی بماند و حق خارج کردن آن از کیف خود را ندارید.

آیا مواد غذایی جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

تمام مواد غذایی که با خود به فرودگاه می برید، مانند دیگر وسایلی که با خود حمل می کنید از اشعه ایکس عبور داده می شوند. بنابراین قبل از اینکه بار سفر خود را ببندید، باید مطمئن شوید که طبق قوانین TSA مجاز به حمل کدام یک از مواد غذایی هستید.

به طور کلی قوانین حمل بار مجاز هواپیما در خصوص مواد غذایی تقریبا در همه ایرلاین ها یکسان است و تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند. حمل مواد غذایی مانند گوشت، سبزیجات، میوه و دانه های گیاهان با هواپیما در اکثر کشورها ممنوع است و در فرودگاه ضبط خواهد شد.

همچنین طبق قوانین TSA غذاهای ژله ای یا مایع بیشتر از 3.4 اونس(100 میلی لیتر) را نمی توانید با کیف دستی خود به کابین هواپیما ببرید و باید آن ها را داخل چمدان بگذارید.

حمل مواد شرکتی مانند کیک ها، برگرها، چیپس و انواع کوکی مجاز است. اما باید مواد غذایی را در ظروف در بسته غذایی حمل کنید.

حمل مایعات غلیظ مانند انواع مواد غذایی ژله ای، روغن ، سس کچاپ، و یا ماست به داخل هواپیما ممنوع است.

مقدار مجاز مایعات در سفر با هواپیما چقدر است؟

طبق قانون 1-1-3 TSA مسافران هواپیما مجاز به حمل مایعات به مقدار محدود هستند. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، مسافران مجاز به حمل مایعات در اندازه کمتر از 100 میلی لیتر هستند. در ضمن تمامی ظروف مایعات باید در کیسه های پلاستیکی زیپی بسته بندی شوند.

اگر مایل هستید که بیش از 100 میلی لیتر مایعات همراه خود به هواپیما ببرید، باید مایعات مورد نظر را داخل چمدان قرار دهید تا به انبار هواپیما منتقل گردد.

آیا لوازم آرایشی جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

طبق قانون 1-1-3 TSA مواد آرایشی مایع مانند کرم مرطوب نماینده پوست، خط چشم و لاک پاک کن را اگر حجمی کمتر از 100 میلی لیتر داشته باشند می توانید با خود به داخل کابین هواپیما ببرید. در غیر این صورت باید آن ها را به چمدان خود منتقل کنید.

مواد بهداشتی مانند دهانشویه، خمیردندان، ژل سر و موادی از این قبیل نیز شامل قانون 1-1-3 TSA می شوند.

دئودورانت، اسپری و مواد ژل مانند را هم باید همراه مایعات دیگر قرار دهید.

اگر می خواهید که رژ لب، رژ گونه یا سایر لوازم آرایشی که مایع نیستند را داخل کیف دستی قرار داده و همراه خود داخل کابین هواپیما ببرید، محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و لوازم آرایشی غیر مایع جزو بار مجاز هواپیما محسوب می شوند.

آیا ناخن گیر و سایر وسایل تیز و برنده جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

وسایل تیز و برنده مانند ناخن گیر، موچین، قیچی، چاقو و… جزو لوازم ممنوع در کابین هواپیما هستند و نمی توانید آن ها را داخل کیف دستی خود حمل کنید چون وسایل تیز و برنده نوعی سلاح به حساب می آیند. در نتیجه آن ها را باید داخل چمدانی که به قسمت انبار هواپیما منتقل می شوید بسته بندی کنید. اگر اصرار دارید که ناخن گیر همراه خود داشته باشید، حتما در نظر داشته باشید ناخن گیر یا چنین وسیله ای که همراه خود حمل می کنید اندازه ای کوچکتر از 4 اینچ داشته باشد. اما توصیه ما به شما این است که حتی وسایل کوچک برنده را نیز داخل کیف دستی خود قرار ندهید.

چه نوع باتری جزو بار مجاز هواپیما به حساب می آید؟

همه ما در سفر حداقل یکی از وسایل الکترونیکی که به باطری احتیاج دارند مانند لپ تاپ، دوربین عکاسی و موبایل، همراه خود داریم. بنابراین احتیاج است که بدانیم آیا حمل باتری به داخل هواپیما مجاز است و اگر پاسخ مثبت است، مجاز به حمل چه نوع باتری ای هستیم؟

به طور کلی TSA دو عامل را برای حمل باتری در هواپیما در نظر می گیرد:

  • نوع باتری(برای مثال باتری خشک)
  • اندازه باتری(انرژی باتری بر حسب وات بر ساعت)

با توجه به فاکتورهای گفته شده مسئله ای با بردن وسایل الکترونیکی نام برده شده به داخل کابین هواپیما نخواهید داشت اما بعضی باتری ها را نیز باید داخل چمدان قرار دهید و جزو بار مجاز کابین هواپیما به حساب نمی آیند. باتری ماشین جزو این دسته باتری ها محسوب می گردد.

البته استثنائاتی هم در خصوص حمل باتری در هواپیما وجود دارد. برای مثال اگر همراه خود ویلچر به هواپیما می برید، باید اطلاعات باتری آن را به اپراتور هواپیما بدهید، تا باتری به طرز صحیحی برای هواپیما بسته بندی گردد.

آیا می توانیم همراه خود شارژر به هواپیما ببریم؟

شارژر جزو بار مجاز هواپیما به حساب می آید و می توانید آن را هم داخل کیف دستی و هم داخل چمدان با خود به هواپیما ببرید.

آیا سگ و دیگر حیوانات خانگی جزو بار مجاز هواپیما محسوب می شوند؟

ماه پیش در پروازی که از ایالت تگزاس امریکا به نیویورک انجام می شد، سگی که داخل صندوق بالای سر مسافران گذاشته شده بود، جان خود را از دست داد.

در این پرواز سه ساعته یکی از مهمانداران هواپیما از صاحب سگ خواسته بود که او را در صندوق بالای سر خود بگذارد.

با وجودیکه این خانواده با توجه به قوانین TSA از محفظه مخصوص سگ هم استفاده نموده بودند، اما با اصرار خدمه هواپیما، سگ را در صندوق بالای سر مسافران گذاشته بودند.

به دنبال این اتفاق تراژیک، هواپیمایی ایالات متحده مسئولیت مرگ سگ را بر عهده گرفت.

بهترین راه سفر هوایی با حیوانات خانگی چیست؟

اگر می خواهید که در سفر هوایی، حیوان خانگیتان را هم همراه خود ببرید، پیشنهاد می کنیم که از قوانین مربوط به حمل حیوانات خانگی توسط ایرلاینی که با آن پرواز می کنید آگاهی داشته باشید.

بعضی ایرلاین ها اجازه می دهند که فقط سگ های راهنما همراه صاحب خود وارد کابین شوند. بعضی دیگر با توجه به وزن و اندازه حیوان، و ابعاد محفظه حامل حیوان، اجازه حمل آن به داخل کابین را می دهند.

هنگامی که با حیوان خانگی خود سفر می کنید، بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • اندازه حیوان خانگی
  • محفظه حامل حیوان خانگی
  • هزینه حمل حیوان
  • مزاج و خلق و خوی حیوان خانگی
  • میزان فضای صندوق بالای سر مسافران

آیا میل بافتنی جزو بار مجاز هواپیما است؟

شاید دوست داشته باشید هنگامی که سوار هواپیما هستید خودتان را با بافتنی سرگرم کنید.

ممکن است که واقعا از بافتن لذت ببرید، اما باید بگوییم که حمل میل بافتنی به داخل کابین هواپیما مجاز نیست. در حقیقت طبق قوانین TSA، میل بافتنی نوعی اسلحه محسوب می گردد. بنابراین اگر میل بافتنی و یا قلاب بافی همراه خود دارید، داخل چمدان قرار دهید.

آیا لوازم ورزشی جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

حمل هر گونه وسیله ورزشی چوبی مثل چوب بیلیارد، چوب بیسبال، چوب اسکی، چوب گلف، هاکی و … داخل کابین هواپیما مجاز نیست. بنابراین بهتر است که این وسایل را همراه خود به هواپیما نبرید. اما اگر ورزشکار هستید و مجبور به حمل وسیله ورزشی خود هستید، باید آن ها را بسته بندی نموده و تحویل قسمت بار هواپیما بدهید.

آیا ابزارآلات جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

باید به شما بگوییم که حمل انواع ابزارآلات مانند چکش و پیچ گوشتی به داخل کابین هواپیما ممنوع است. شاید به نظر شما ابزارآلات اسلحه به حساب نیایند اما ماموران امنیتی فرودگاه طور دیگری فکر می نمایند! بنابراین اگر اصرار به حمل چنین وسایلی در سفر هوایی خود دارید، حتما آن ها را داخل چمدان گذاشته و تحویل قسمت بار فرودگاه دهید.

آیا آلات موسیقی جزو بار مجاز هواپیما هستند؟

کلیه سازهای موسیقی را می توانید همراه خودتان داخل کابین هواپیما ببرید. البته به شرطی که ابعاد آن کمتر از 120سانتی متر باشد. در غیر این صورت باید ساز را با کیسه های حباب دار بسته بندی کرد و تحویل بار هواپیما داد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: فلای تودی
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4285

به "قوانین حمل بار مجاز هواپیما &ndash چه وسایلی را با خود به هواپیما ببرم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین حمل بار مجاز هواپیما &ndash چه وسایلی را با خود به هواپیما ببرم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید