طراحی گرافیکی و چاپ

چرا هوشنگ ابتهاج از محمدرضا شجریان ناراحت بود؟

شجریان با خنده به سایه می گوید: آقا! من این مصاحبه را ندیده ام اما هر چه باشد شما بیشترش را قبلاً در همان شعر معروف خطاب به من گفته اید.

20 شهریور 1401

بازیابی شنوایی با یاری احیای سلول های مویی گوش

سلول های مویی گوش به علت افزایش سن یا قرار گرفتن در معرض سر و صدا به تدریج از بین می رود. اکنون دانشمندان راهی یافته اند تا این سلول ها را از نو ایجاد نمایند.

13 تیر 1401

کتاب راز و روایت اثر محمدرضا خالصی منتشر شد

خبرنگاران/فارس نخستین جلد از مجموعه 4 جلدی راز و روایت شامل مقالات و آثار پژوهشی دکتر محمدرضا خالصی، نویسنده، پژوهشگر و استاد دانشگاه، منتشر شد.

14 دی 1400

پهپادهای تجزیه پذیر در راه آسمان

به گزارش خبرنگاران، استفاده در امور کنترلی و نظارتی، برنامه های نظامی و حتی امدادرسانی از جمله قابلیتهای پهپادها به شمار می آید اما امکان سقوط آنها در هر لحظه وجود دارد.

26 آبان 1400

باز هم سؤالی دارید؟ در کانون منتشر شد

خبرگزاری خبرنگاران- کتاب باز هم سؤالی دارید؟ یکی از جدیدترین کتاب های ماری لوئیز گِی، نویسنده و تصویرگر کانادایی است که برای اولین بار در انتشارات کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به چاپ رسیده است.

26 آبان 1400

کشف 50 میلیاردی مواد غذایی تقلبی در پایتخت

سرکلانتر هفتم پلیس پایتخت از دستگیری 2 کلاهبردار که پس از جمع آوری مواد غذایی (برنج، قند و چای) بازار، آن ها را در کیسه های جعلی بسته بندی و با چاپ لیبل و برچسب برند های معروف، مجددا این اقلام تقلبی را در بازار عرضه می کردند خبر داد.

26 آبان 1400

آموزش صنایع دستی به بیش از 3هزار نفر در استان لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در حال حاضر بیش از 36هزار هنرمند صنایع دستی در استان مشغول فعالیت هستند.

26 آبان 1400

شهلا انتظاریان عقل و احساس را ترجمه کرد

رمان عقل و احساس جین اوستن با ترجمه شهلا انتظاریان در نوبت اول چاپ روانه بازار کتاب شد.

26 آبان 1400

EFT تکنیکی اثرگذار برای مقابله با پرخوری هیجانی

به گزارش خبرنگاران، EFT، نوع هیجان محور طب سوزنی قلمداد می گردد، با این تفاوت که در این تکنیک، نیازی به سوزن زدن نیست. در عوض با ضربه زنی توسط انگشتان دست، مدارهای جریان انرژی در بدن تحریک می گردد. چنین کاری در موارد زیادی نتایج چشمگیری فراتر از انتظارات...

26 آبان 1400

هزلیات سعدی، شیرین سخنی شیخ اجل

هزل بخشی از ادبیات ماست که شاعران زیادی به آن پرداختند. قسمتی از کلیات سعدی را خبیثات و مجالس الهزل تشکیل می دهد که به هزلیات سعدی معروف است

26 آبان 1400

هشدار تورمی نسبت به دو طرح اقتصادی

طرح تامین کالاهای اساسی و اقدام ملی مسکن از جمله تصمیمات مجلس فعلی است که کارشناسان اقتصادی نسبت به تورم زا بودن آن ها هشدار می دهند و درخواست لغو آن ها را دارند.

26 آبان 1400

قرص سنتروم چیست؟ (موارد مصرف و عوارض دارویی)

قرص سنتروم (Centrum) یک مکمل غذایی است. این مکمل ویتامین ها و مواد معدنی را در بر می گیرد. قیمت قرص سنتروم حدودا بین 40 تا 50 هزار تومان می باشد.

26 آبان 1400

مشهد و سبزوار نارنجی شدند

خبرگزاری خبرنگاران-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: علاوه بر نیشابور که یازدهم فروردین به لحاظ شرایط کرونایی، نارنجی اعلام شده بود، ساعتی قبل بر اساس اعلام نرم افزار ماسک مشهد و سبزوار به لحاظ شرایط کرونا در شرایط نارنجی قرار گرفتند.

26 آبان 1400

یک راهنمای کاربردی و آناتومیکی برای تمرینات موثر

به گزارش خبرنگاران، آناتومی تمرینات کاربردی تألیف کوین کار و مری کیت فیت با ترجمه دکتر بهزاد مهدی خبازیان و خشایار حضرتی آشتیانی و ویراستاری علمی دکتر فرهاد مرادی شهپر، هدایت مصور برای توسعه حرکات چندسطحی است. این کتاب، ارتباط بین عضلات و حرکات و چرایی...

26 آبان 1400

مصرف پروتئین کمتر، برابر است با طول عمر بیشتر

نتایج دو پژوهش تازه طول عمر کوتاه تر - و خطر بالاتر برای ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان و دیابت را با رژیم غذایی غنی از پروتئین مرتبط می داند، هر چند ممکن است همه پروتئین ها چنین اثراتی در پی نداشته باشند. پروتئین های جانوری،

26 آبان 1400

آسیکلوویر (ACICLOVIR)

مقدار مصرف: تزریقی، بالغین: انفوزیون وریدی، 5 تا 10 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم به مدت 7 تا 10 روز و خوراکی: 200 میلی گرم هر 4 ساعت 5 بار در روز به مدت 10 روز و نوع چشمی پماد آن هر 4 ساعت یک بار بر روی

26 آبان 1400

آب درمانی صبحگاهی

ارائه کنندگان این روش درمانی بر اساس تجربیات خود اعتقاد دارند که از طریق این دستورالعمل ساده، بیماری های زیر قابل درمان هستند:

26 آبان 1400

معرفی روناس و خواص درمانی آن

صفرابر و ادرارآور، تحلیل برنده ورم و احتقان کلیه و شیرافزا، رفع کننده یبوست های سخت و کاهنده اوره خون، خارج کننده سنگ کلیه از نوع فسفات و تسریع در جوش خوردن استخوان های شکسته، قاعده آور و مفید برای درمان

26 آبان 1400

نمایش آثار نظامی گنجوی در نمایشگاه کتاب باکو

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو با حضور 164 ناشر داخلی و خارجی، چهارشنبه (چهاردهم مهرماه 1400) گشایش یافت. در این نمایشگاه علاوه بر کشورمان، 43 ناشر از کشورهای دیگر هم حضور دارند. معرفی...

26 آبان 1400

فواید گیاه لاوندر یا همان اسطوخودوس

گلهای لاوندر ، روغن اسطوقدوس و خواص درمانی چای اسطوخودوس هر کدام به تنهایی دهها نسخه درمانی برای رفع مسائل جسمی و اعصاب روان را در خود جای داده اند.در ادامه با ما همراه باشید.

26 آبان 1400
تعداد: (126)