کنترل سالک در شرق اصفهان در اولویت کمیسیون بهداشت مجلس است

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران، حسینعلی شهریاری عصر پنج شنبه پس از بازدید از مناطق شرق و غرب استان در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین مسئله در شرق اصفهان، موضوع کنترل بیماری سالک است که با حضور مسئولان ذی ربط در کمیسیون بهداشت جلسه ای برگزار خواهیم کرد.

کنترل سالک در شرق اصفهان در اولویت کمیسیون بهداشت مجلس است

وی بیان داشت: کمبودهایی در حوزه بهداشت و درمان مناطق شرق و غرب اصفهان مشاهده شد که از سوی معاونین محترم وزارت بهداشت که در این سفر همراه ما بودند مورد آنالیز قرار می گیرد.

دبیر کل مجمع خیران سلامت کشور گفت: در بازدید میدانی انجام شده علاوه بر برطرف مسائل مراکز درمانی و بازدید از مراکز خیر ساز ، تدابیر لازم در راستای برطرف نیازهای نظام سلامت کشور صورت می گیرد.

وی ضمن تجلیل از اقدامات خیران سلامت استان اصفهان، بیان داشت: از خیران میخواهیم نسبت به کمبودهای سخت افزاری و نرم افزاری مناطق محروم یاری نمایند.

بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان رسول اکرم فریدونشهر

در ادامه این سفر معاون درمان وزارت بهداشت به همراه اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در حالی وارد بیمارستان رسول اکرم فریدونشهر شدند که بزرگترین درخواست مردم فریدونشهر، اعزام و استقرار متخصصین در این بیمارستان بود.

حسینعلی شهریاری در جمع مردم ناراضی از وضعیت بهداشت و درمان فریدونشهر با وعده رساندن گلایه آنها به گوش وزارت بهداشت گفت: آمدن ما در فریدونشهر و بازدید از این بیمارستان بخاطر آنالیز وضعیت بهداشت و درمان است.

وی بیان داشت: به طور قطع در جلسه ای تمام مسائل پیش روی مردم فریدونشهر با صاحب نظران و مسئولان مرتبط حوزه بهداشت و درمان مطرح و آنچه قابل حل در سطح کشور باشد از سوی وزارت خانه پیگیری و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برطرف خواهد شد.

وی در پاسخ به مردم فریدونشهر که مدعی شیوع سرطان در فریدونشهر بر اثر تشعشعات آنتن های بی تی اس است، گفت: تاثیر آنتن های بی تی اس بر سرطان هنوز به طور علمی اثبات نشده است.

لازم به ذکر است مهمترین درخواست کادر بیمارستانی رسول اکرم شامل تامین اعتبار 600 میلیون تومانی برای تکمیل مرکز بهداشت فریدونشهر بود که 93 درصد آن به اتمام رسیده است، اختصاص آمبولانس جدید و جایگزینی نیروی انسانی جوان بجای نیروی های انسانی بازنشسته از دیگر درخواست هیا مردمی بود چراکه در همین راستا سال آینده 60 نفر از کادر بیمارستان بازنشسته می شوند.

همچنین عدم توجه پزشکان در ساعات پایانی شب به درخواست های بیماران، بی توجهی اصفهان به مردم فریدونشهر و نبود متخصص زنان و زایمان، قلب،کلیه، سرطان و غیره از مهمترین چالش های مردم فریدونشهر پیش روی آنها هست.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1268

به "کنترل سالک در شرق اصفهان در اولویت کمیسیون بهداشت مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل سالک در شرق اصفهان در اولویت کمیسیون بهداشت مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید