لبنان، عون هرگونه توهین به نمادهای مذهبی را محکوم کرد

به گزارش بانیما، رئیس جمهور لبنان در واکنش به اقدامات فتنه جویانه برخی در این کشور طی روزهای گذشته هرگونه توهین به نمادهای مذهبی را محکوم کرد و خواستار اتحاد لبنانی ها شد.

لبنان، عون هرگونه توهین به نمادهای مذهبی را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری العهد، میشل عون رئیس جمهور لبنان اهانت به نماد های دینی و اعمال خشونت آمیز و اعتراضات روز گذشته که در چندین منطقه رخ داد و همچنین حملات به مغازه ها، موسسات و نیروهای امنیتی و نظامی را محکوم کرد.

میشل عون بیان کرد با توجه به اینکه اهانت به نمادهای مذهبی از هر فرقه لبنانی، اهانت به تمام فرقه های لبنان است٬ محکومیت این افراد هرچقدر هم که زیاد باشد کافی نیست؛ چرا که مصونیت ملی ما از یکدیگر گرفته شده و قدرت ما از زمان های گذشته بوده و هست و باقی می ماند و با وجود اختلافات سیاسی وحدت ملی ما پایدار خواهد ماند.

میشل عون در ادامه افزود: من هریک از مقامات سیاسی و ملت هوشیار لبنان را که در حوادث سال های 1967- 1975 در کنار یکدیگر بودند به وجدانشان وامی گذارم که در موقعیت های مختلف هرنوع توهین به مقدسات را متوقف کنند و برای جلوگیری از هرنوع فتنه با هدف به خطر انداختن حرمت های مذهبی و اخلاقی اقدام و در شرایط کنونی لبنان برای احیای میهن خود تلاش کنند.

میشل عون شرح داد اتفاقاتی که شب گذشته افتاد هشداری برای تمام افراد بود تا بدانند که با حرمت شکنی و دشنام یکدیگر زندگی کریمانه به دست نمی آید. همچنین حمله به ارتش و تخریب مغازه ها و اموال راهی پیش نمی برد و این اقدامات به نفع کسی نیست و با زور و خشونت کسی بر دیگری پیروز نخواهد شد و بازنده تنها جوانان کشور خواهند بود؛ چرا که آن ها سازنده آینده کشور هستند و حق آن هاست و مسئولان باید برای تامین رفاه این جوانان تلاش کنند. نباید با جنگ و خونریزی و بی احترامی به مقدسات یکدیگر و پایمال کردن ارزش های یکدیگربه دنبال تحقق خواسته ها باشیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10030

به "لبنان، عون هرگونه توهین به نمادهای مذهبی را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، عون هرگونه توهین به نمادهای مذهبی را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید