تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور قزاقستان

به گزارش بانیما، مجید صابر - سفیر جدید ایران در آستانه - طی مراسم رسمی در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان، استوارنامه خود را به نور سلطان نظربایف رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد.

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور قزاقستان

به گزارش خبرنگاران، در این مراسم، نظربایف در سخنانی ضمن تبریک شروع رسمی ماموریت دیپلماتیک در جمهوری قزاقستان اظهار کرد: این بسیار نمادین است که مراسم امروز در آستانه روز استقلال قزاقستان برگزار می گردد. ما جمهوری اسلامی ایران را به عنوان شریک اصلی خود در منطقه می دانیم و به گسترش و توسعه همکاری های سودمند با تهران، به ویژه در زمینه های حمل و نقل، کشاورزی و معادن، علاقه مند هستیم.

رئیس جمهور قزاقستان افزود: من اطمینان دارم که کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر که در شهر آکتائو به امضا رسیده است، انگیزه مضاعفی برای تقویت تعاملات متقابل بین کشورها، ایجاد خواهد نمود.

وی همچینن با اشاره به موضوع هسته ای ایران اظهار کرد: ما از رعایت توافق های بین المللی مربوط به برنامه هسته ای ایران (برجام) و اجرای موثر آن در آینده، حمایت می کنیم.

سفیر کشورمان در آستانه نیز پس از تقدیم استوارنامه خود، ضمن تبریک بیست وهفتمین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان، روابط دو کشور را دوستانه و برادرانه توصیف کرد و گفت: ایران جزو نخستین کشورهایی بود که استقلال قزاقستان را به رسمیت شناخت و سفارت خود را در قزاقستان افتتاح کرد. در سال های پس از استقلال نیز روابط خوبی را میان دو کشور شاهد بودیم. قزاقستان یک کشور با ثبات در منطقه است و ما در بسیاری از موضوعات منطقه ای و بین المللی مواضع مشابهی را با این کشور داشته و داریم.

مجید صابر همچنین به همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور اشاره و اظهار کرد: در بخش های مختلف همچون حمل و نقل، بازرگانی، کشاورزی، معادن، علمی و دانشگاهی زمینه های همکاری گسترده ای میان دو کشور وجود دارد و این همکاری ها در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به همکاری های دو کشور در حوزه دریای خزر، این همکاری ها را سازنده و مثبت ارزیابی کرد.

در کارنامه سفیر جدید کشورمان در قزاقستان، مسئولیت هایی مانند سفیر در گرجستان، معاون مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه، معاون مدیرکل غرب آسیا، رئیس دبیرخانه دریای خزر و کاردار سفارت ایران در اوکراین دیده می گردد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1321

به "تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید