جریان مستقبل بر نقض قانون اساسی در زمینه تشکیل دولت اصرار دارد

به گزارش بانیما، به گزارش خبرنگاران به نقل از لبنان 24، جریان آزاد ملی لبنان به ریاست جبران باسیل بیانیه ای را در خصوص تشکیل دولت جدید این کشور صادر کرد. این جریان اعلام کرده است که المستقبل به ریاست سعد الحریری، نخست وزیر این کشور اصرار زیادی بر نقض قانون اساسی در زمینه تشکیل دولت جدید دارد.

جریان مستقبل بر نقض قانون اساسی در زمینه تشکیل دولت اصرار دارد

بر اساس این گزارش، جریان آزاد ملی در بیانیه مذکور آورده است: طبق ماده 53 قانون اساسی لبنان، رئیس جمهور و نخست وزیر می بایست به طور مشترک فرمان تشکیل دولت جدید را صادر کنند و این درحالی است که المستقبل می خواهد اختیارات رئیس جمهور در این بند نادیده گرفته شود.

جریان آزاد ملی تأکید کرده است: ما همچنان خواستار مشارکت فعال احزاب و جریان های سیاسی در دولت جدید هستیم اما هرگونه نقض قانون اساسی را که به ایجاد هرج و مرج منجر شود، مردود می دانیم.

روز گذشته نیز روزنامه لبنانی الجمهوریه به محورهای اختلافی میان رئیس جمهور و نخست وزیر لبنان در زمینه تشکیل کابینه اشاره و اعلام کرده بود: یکی از محورهای اختلافات میان دو طرف، تعداد وزرای دولت است. در واقع، عون و الحریری هنوز نتوانسته اند به یک توافق نهایی در خصوص تعداد دقیق وزرای دولت آینده لبنان برسند.

الجمهوریه همچنین یادآور شد: افزون بر آنچه که از آن به عنوان اختلاف بر سَر تعداد وزرای دولت آینده یاد می شود، عون و حریری در خصوص وزرایی که باید در برخی وزارتخانه ها منصوب شوند، همچنان اختلاف نظر دارند.

این روزنامه تأکید کرد: میشل عون اصرار دارد که وزیر کشور توسط او معین شود و این درحالی است که حریری می خواهد خود یک فرد مسیحی را در پُست وزارت کشور بگمارد. با این حال، عون معتقد است که او در مقایسه با سعد الحریری برای انتخاب وزیر کشور از اولویت بیشتری برخوردار است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 13508

به "جریان مستقبل بر نقض قانون اساسی در زمینه تشکیل دولت اصرار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریان مستقبل بر نقض قانون اساسی در زمینه تشکیل دولت اصرار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید