تخفیف 100 درصدی اجاره بهای شرکت های حاضر در پارک علم و فناوری

به گزارش بانیما، رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی از حمایت از تولیدات فناورانه شرکت های مستقر در این پارک و تخفیف 100 درصدی اجاره بهای شرکت ها خبر داد.

تخفیف 100 درصدی اجاره بهای شرکت های حاضر در پارک علم و فناوری

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، رفیعی رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی در نشست مجازی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با روسای پارک های علم و فناوری کشور که با موضوع بررسی دستاوردهای پارک ها در مبارزه با بیماری کویید-19 برگزار شد، از تولید مواد ضد عفونی کننده گیاهی نانو دراین پارک خبر داد.

وی در این نشست مجازی گفت: تولید محلول ضدعفونی کننده شیمیایی سازگار با پوست دست، تولید انواع لباش های لمینت شده و ضد آب برای پرستاران و کادر درمانی، ساخت تجهیزات و راه اندازی خط تولید ماسک N95، طراحی، تولید و ساخت استند دیجیتال لیزری تشخیص تب و کیت تشخیص کرونا از دیگر فعالیت های شرکت های فناور مستقر در این پارک بوده است.

وی همچنین به مواردی از قبیل هدایت و حمایت از شرکت های فناور در جهت تولید محصولات پیشگیری از ویروس کرونا، تصویب اهدای بسته حمایتی ویژه به شرکت ها و آماده سازی و توسعه زیر ساخت های لازم جهت ارائه خدمات بهتر توسط شرکت ها در راستای حمایت از آنان اشاره کرد.

طراحی سامانه تشخیص کرونا در پارک علم و فناوری خراسان شمالی

گرمه ای، رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در ادامه، با اعلام اینکه 30 درصد از فناوران پارک علم و فناوری خراسان شمالی را بانوان تشکیل می دهند، گفت: طراحی سامانه تشخیص کرونا، تولید نمونه تب سنج غیر تماسی (در مرحله استانداردسازی است)، طراحی پلتفورم آنلاین خرین اینترنتی و تولید انبوه محصولات ضدعفونی کننده از عمده فعالیت های فناوران این پارک است.

وی همچنین به مواردی از قبیل حمایت از تولیدات فناورانه شرکت های مستقر در پارک، تخفیف 100 درصدی اجاره بهای شرکت ها و همکاری موثر با دانشگاه های استان اشاره کرد.

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی انفرادی و دستگاه تصفیه کننده هوا در پارک علم و فناوری گیلان

باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان، نیز در این نشست مجازی از ساخت دستگاه تنفس مصنوعی انفرادی (ونتیلاتور) و دستگاه تصفیه کننده هوا دراین پارک خبر داد و گفت: تولید ماسک سه لایه N95 و تولید 40 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده از دیگر محصولات تولید شده توسط این پارک می باشد.

وی همچنین به ایجاد استارتاپ هایی برای کمک به فاصله گذاری اجتماعی هوشمند و همچنین اهدای مواد ضدعفونی کننده به بیمارستان ها به صورت رایگان اشاره کرد.

ساخت دستگاه تشخیص دهنده وجود متانول در محلول ضدعفونی کننده در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

عشوری، رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با اعلام اینکه دستگاه تشخیص دهنده وجود متانول در محلول ضدعفونی کننده در این سازمان ساخته شده است، گفت: از 131 شرکت موجود در این سازمان، 72 شرکت، دانش بنیان هستند و از دستاوردهای این شرکت ها می توان به تولید روزانه 6 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، تولید روزانه 10 هزار ماسک N95 و 5 هزار ماسک قابل شستشو، تولید عینک های ایمنی روزانه 2 هزار عدد، تولید تب سنج های دیجیتالی با فاصله، تولید دستگاه ضدعفونی کننده خودرو، هوا، اتاق های بیمارستانی و کیت تشخیص کرونا اشاره کرد.

ساخت دوربین تب سنج اتوماتیک قابل نصب در کنار دستگاه های حضور و غیاب اداری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

قیصری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اعلام ساخت دوربین تب سنج اتوماتیک قابل نصب در کنار دستگاه های حضور و غیاب اداری دراین شهرک گفت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا، 15 شرکت فناور مستقر در این شهرک که سابقه کاری در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده و الکل را داشتند، با تامین منابع از طرف صندوق پژوهش و فناوری، تولیدات خود را به 10 برابر افزایش دادند.

وی همچنین به تولید 150 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، تولیداتی برای بهبود بیماری های تنفسی، تولید انواع ماسک و به خصوص ماسک های نانو، و سامانه نظارت بر تولید و توزیع کالا در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اشاره کرد.

قیصری افزود: تمام محصولات تولید شده در این شهرک، ابتدا تست می شوند و اگر پیروز به دریافت استاندارد های لازم شدند به بازار مصرف عرضه می شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8867

به "تخفیف 100 درصدی اجاره بهای شرکت های حاضر در پارک علم و فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف 100 درصدی اجاره بهای شرکت های حاضر در پارک علم و فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید