اخبار اقتصادی

آغاز سال تحصیلی: مناسب ترین تلفن های هوشمند برای دانش آموزان

قیمت تلفن های هوشمند به شکل نگران کننده ای نوسان دارد و به همین دلیل خرید یک تلفن هوشمند بی دردسر و ساده که قرار نیست بدیهی ترین نیازهای کاربران نه چندان حرفه ای را برآورده کند هم سخت شده است. اما در رده های قیمتی پایین هم محصولات متعددی وجود دارند که البته...

25 مهر 1400

کتاب درمانی جواب می دهد؟

همسو با جریان رشد و توسعه انواع کتاب های خودیاری در برخی از کشورهای جهان، فرهنگ خود روان درمانی با کتاب با فاصله یک یا دو دهه پس از غرب و آمریکا، در ایران هم جایگاهی پیدا کرده و با بالا گرفتن تب کتاب های خودیاری

23 مهر 1400

افزایش 2 برابری حضور زائران خارجی در مشهد

به گزارش خبرنگاران، یوسف بیدخوری ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق آمار موجود سال گذشته در 10 روز ابتدای مرداد میزان ثبت اقامت زائران خارجی در واحدهای اقامتی استان 31 هزار نفر بود که امسال این میزان به حدود 60 هزار نفر افزایش یافته است.

22 مهر 1400

ممنوعیت استفاده از دلار در مبادلات با عراق تاثیری بر صادرات ندارد

کیوان کاشفی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از معاملات با عراق بر اساس ریال ایران است، اظهار داشت:همزمان با دور جدید تحریم‌های آمریکا با مقامات عراق در خصوص ممنوعیت انجام مبادلات عراق با ایران با دلار صحبت هایی انجام شده است.

22 مهر 1400

واحدهای تولیدی موادغذایی ضوابط بهداشتی را رعایت کنند

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد فدایی عصر دوشنبه در کارگروه رفع موانع تولید اظهار داشت: ما مسئول امنیت غذایی و بهداشت مردم هستیم و به هیچ قیمتی کوتاهی در این زمینه را نمی پذیریم.

22 مهر 1400

بازار خودرو شب عید نداشت

خبرنگاران : اسفند امسال را بدون تردید باید یکی از راکدترین خاتمه سال های بازار خودرو دانست، چه آنکه مشتریان چندان میلی به خرید از خود نشان نداده و به نوعی می توان...

22 مهر 1400

سال تحصیلی جدید را بدون کسری شروع خواهیم کرد

وزیر آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی جدید را بدون کسری از نظر فضا، تجهیزات و نیروی انسانی شروع خواهیم کرد.

22 مهر 1400

ساخت وسازهایی به نام جم به کام نفت وگاز، رشد بی رویه ساختمان ها

خبرنگاران - گروه استان ها - علی اکبر قیصری: جنوب استان بوشهر میزبان خیل عظیم صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است و این صنایع روز به روز در حال توسعه و گسترش است.

22 مهر 1400

شورای رقابت سیاست افزایش تدریجی قیمت خودرو را دنبال می نماید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید نمود: قطعا قیمت واقعی خودرو قیمتی نیست که شورای رقابت به صورت دستوری مشخص می نماید بلکه قیمتی است که در بازار مشخص می گردد.

22 مهر 1400

صادرات 1350 تنی میگو، وجود 30 مزرعه پرورش ماهی قزل آلا در گلستان

به گزارش خبرنگاران، رسانه های استان گلستان طی یک تور یک روزه از طرح ها و پروژه های اداره کل شیلات گلستان در روز سه شنبه بازدید کردند.

22 مهر 1400

میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شد

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شد.

22 مهر 1400

14 فضای آموزشی به آموزش وپرورش استان سمنان افزوده می گردد

به گزارش خبرنگاران، سعید هژبری عصر چهارشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن شروع سال تحصیلی 97-98 بابیان سال جاری 14 فضای آموزشی سال جاری به آموزش وپرورش استان سمنان افزوده می گردد، ابراز داشت: این فضاهای آموزشی 18 هزار مترمربع...

22 مهر 1400

بازگشت برخی از کالاها به فهرست دریافت ارز دولتی

به گزارش خبرنگاران، موضوع پرداخت مابه التفاوت ارز دولتی با بازار ثانویه در حالی برای بسیاری از واردکنندگان دردسرساز گردیده که آنها به دلیل شرایط تحریم های پیش رو، واردات مواد اولیه و ماشین آلات را تسریع نموده بودند؛ اما اکنون دولت با دریافت این مابه...

22 مهر 1400

مردم پول خود را به خودرو تبدیل می نمایند!

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: این روزها بسیاری از مردم نه برای تامین احتیاج شخصی بلکه برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید خودرو می نمایند. این وضعیت منجر به هجوم تقاضا به طرح های فروش خودروسازان گردیده است.

22 مهر 1400

اصلاح نژاد گروهی گوسفندان افشاری با مشارکت بهره برداران

مسئول بخش تحقیقات علوم دامی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان زنجان گفت: اصلاح نژاد گروهی گوسفندان افشاری با مشارکت بهره برداران و در قالب برنامه حفظ ذخایر ژنتیکی دامی کشور اجرا می گردد.

22 مهر 1400

پرداخت به موقع حقوق و بیمه کارگران

سرپرست فرمانداری خواف بر اولویت تصمیم گیری برای پرداخت به موقع معوقات و حقوق و بیمه کارگران شاغل در واحدهای صنعتی تاکید نمود.

22 مهر 1400

31 پروژه آموزشی همزمان با سال تحصیلی جدید در قزوین افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگاران، سالار قاسمی در مراسم اعزام کاروان وسایل ورزشی و بهداشتی به مدارس استان قزوین که روز یکشنبه با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید اظهارداشت: با حضور جناب آقای حمیدی در معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش...

22 مهر 1400

هشدار لندن به مسکو: بهای سنگینی را خواهید پرداخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس امرور یکشنبه به روسیه هشدار داد درصورتی که مسکو از قوانین بین المللی تبعیت نکند، بهای سنگینی را خواهد پرداخت.

22 مهر 1400

درخواست کره جنوبی از آمریکا برای انعطاف در مورد تحریم های ایران

کره جنوبی برای جلوگیری از تاثیر پذیرفتن شرکت های این کشور از تحریم های ایران، از آمریکا درخواست نموده است بیشترین حد انعطاف را در مورد تحریم های ایران قائل گردد.

22 مهر 1400

افتتاح استادیوم 30 هزار نفری فولاد خوزستان با حضور معاون رئیس جمهور

استادیوم فولاد خوزستان روز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری خواهد رسید.

22 مهر 1400
تعداد: (1403)