یارانه شهریور 1401؛ نقدی است یا کالابرگ؟

به گزارش بانیما، دولت یارانه مرحله 138 را نه روز قبل به حساب یارانه بگیران واریز کرد. اما حالا پرداخت یارانه مرحله 139 یا همان شهریور ماه با توجه به طرح دوباره کالابرگ با ابهاماتی روبرو شده است. اکنون سوال یارانه بگیران این است که آیا در شهریور ماه یارانه آن ها نقدی خواهد بود یا کالابرگ و در هر صورت چه زمانی یارانه آن ها پرداخت می گردد.

یارانه شهریور 1401؛ نقدی است یا کالابرگ؟

به گزارش خبرنگاران، در خصوص جایگزینی کالابرگ با یارانه نقدی دولت هنوز تصمیمی نگرفته است. در این رابطه احسان خاندوزی، وزیر اقتصادد در آخرین اظهارنظر خود گفته بود که وزارت رفاه وعده داده است که در شهریور ماه پیشنهاد رسمی کالابرگ الکترونیک را به ستاد هماهنگی مالی دولت ارائه می نماید؛ هر چند پیشنهاد رسمی به معنای اجرای طرح نیست.

به زبان ساده تر، زمانی که وزارتخانه ای طرح پیشنهادی خود را به دولت ارائه می نماید، طرح ابتدا در کمیسیون های تخصصی دولت آنالیز می گردد و در صورتی که موافقت اعضای کمیسیون را بگیرد، به هیات دولت می رود تا به تصویب نهایی برسد.

در مرحله بعد اگر هیات دولت، طرح را تصویب کند، پس از چند روز مصوبه را به وزارتخانه مربوطه ابلاغ می نماید. در چنین شرایطی به نظر می رسد که آنالیز، تصویب و اجرای احتمالی طرح جایگزینی یارانه نقدی با کالابرگ به چند هفته زمان احتیاج داشته باشد و فرایند به مهرماه هم کشیده گردد.

از سوی دیگر سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها هم گفته تا زمانی که ابلاغ رسمی صورت نگرفته باشد، یارانه ها به صورت نقدی پرداخت می گردد و هنوز هم ابلاغی صورت نگرفته است.

در چنین شرایطی احتمالا در شهریور ماه هم شاهد واریز یارانه نقدی باشیم. البته طبیعی است که این واریز نقدی، شامل استان هایی که در حال حاضر طرح کالابرگ الکترونیکی به شکل آزمایشی در آن ها به اجرا در آمده، نمی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 20784

به "یارانه شهریور 1401؛ نقدی است یا کالابرگ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه شهریور 1401؛ نقدی است یا کالابرگ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید