پیشنهاد جدید وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات از سوداگری خودرو

به گزارش بانیما، یک مقام مسئول در وزارت امور مالی و دارایی از پیشنهاد وزیر اقتصاد برای اخذ مالیات پلکانی از خریداران خودرو صفر اطلاع داد؛ این مالیات تنها در صورتی شامل خریداران می گردد که خودرو را تا یک سال بعد از خرید از کارخانه، در بازار بفروشند.

پیشنهاد جدید وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات از سوداگری خودرو

به گزارش گروه مالی خبرگزاری بانیما، یک مقام مسئول در وزارت امور مالی و دارایی در خصوص مالیات خودرو، گفت: وزیر اقتصاد اخیراً در نامه ای به شورای عالی هماهنگی سران قوا پیشنهاد اخذ مالیات از خریداران جدید خودرو را ارائه نموده است.

وی اضافه کرد: بر اساس این پیشنهاد، از مابه التفاوت قیمت درب کارخانه تا بازار مالیات پلکانی اخذ خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص جزئیات این پیشنهاد ادامه داد: در صورتی که خریداران، مصرف کننده نهایی باشند مشمول مالیات نخواهد بود. اگر در سه ماهه اول پس از تحویل، خودرو به فروش برسد 75 درصد تفاوت قمیت خرید با بازار، مشمول مالیات و پس از این مدت، هر ماه 8 درصد از 75 درصد گفته شده کسر می گردد. مثلا 67 درصد مابه التفاوت قیمت در ماه چهارم مشمول مالیات می گردد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: این فرایند تا 12 ماه ادامه می یابد و پس از آن دیگری مالیات مابه التفاوت قیمت دریافت نخواهد شد.

وی تاکید نمود: این مالیات خاصیت تنظیم گری داشته و برای کاهش سوداگری در بازار خودرو است. البته این پیشنهاد هنوز آنالیز و تصویب نشده است.

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12029

به "پیشنهاد جدید وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات از سوداگری خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد جدید وزارت اقتصاد برای دریافت مالیات از سوداگری خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید