نحوه استرداد عوارض خروج از کشور

به گزارش بانیما، افرادی که در امسال اقدام به پرداخت عوارض خروج از کشور نموده اند اما قصد استفاده از آن را در زمان باقی مانده سال ندارند، می توانند مبالغ خود را به صورت الکترونیکی استرداد نمایند.

نحوه استرداد عوارض خروج از کشور

بانک ملی ایران در اطلاعیه ای اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی، تعرفه پرداخت عوارض خروج از کشور سالانه متناسب با نوع سفر اعم از سیاحتی، زیارتی، زمینی و هوایی و تعداد تردد مسافر در همان سال مشخص می گردد.

بر این اساس، افرادی که در امسال اقدام به پرداخت عوارض خروج از کشور نموده؛ اما قصد استفاده از آن را در زمان باقی مانده سال ندارند، می توانند مبالغ خود را به صورت الکترونیک استرداد نمایند.

در این اطلاعیه آمده است؛ بدیهی است عوارض خروج از کشور در سال جدید نیز بر اساس تعرفه اولین سفر مسافر در سال 98 محاسبه می گردد؛ به نحوی که افرادی که در سال 97 عوارض خروج از کشور خود را پرداخت نموده اند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی به آدرس www.evat.ir نسبت به ثبت درخواست استرداد وجوه خود اقدام و مبالغ خود را در اسرع وقت بدون احتیاج به مراجعه حضوری به بانک و به صورت الکترونیکی استرداد و عوارض با تعرفه جدید را در سال آینده پرداخت نمایند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 2226

به "نحوه استرداد عوارض خروج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استرداد عوارض خروج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید