گرشاسبی: برای میزبانی جام ملت های آسیا باید امکانات مان را ارتقا دهیم، شانس کمی برای میزبانی داریم

به گزارش بانیما، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد که امکانات برای میزبانی جام ملت ها در ایران موجود است، اما این امکانات باید ارتقا داده شود.

گرشاسبی: برای میزبانی جام ملت های آسیا باید امکانات مان را ارتقا دهیم، شانس کمی برای میزبانی داریم

حمیدرضا گرشاسبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره نامزدی ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 و رقابت با قطر، عربستان، هند و ازبکستان گفت: شرایط برای میزبانی بسیار سخت است و آن موقع هم که ما با پرسپولیس در سال 2018 فینالیست آسیا شدیم، اعلام نمودند تحت هیچ شرایطی ایران نمی تواند میزبان باشد. ما خیلی پیگیر شدیم و رایزنی های زیادی داشتیم تا توانستیم حق میزبانی مان را حفظ کنیم.

وی اضافه نمود: کارشناسان بخش های مختلف از AFC برای بررسی شرایط میزبانی به ایران آمدند و امکانات سخت افزاری، هتل، ترابری و... را کنترل کردند. آن موقع بیش از 200 مورد ایراد گرفتند که بین 130 تا 140 ایراد مربوط به استادیوم آزادی بود. با این حال با برطرف شدن ایرادها، توانستیم میزبان خوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا باشیم و این را نشان دادیم. AFC، فیفا و یوفا هم که رؤسای آنها و دبیرکل یوفا برای تماشای فینال به تهران آمده بودند، بابت میزبانی به ما تقدیرنامه دادند. اگر بخواهیم و عزمی باشد، می توانیم میزبان خوبی باشیم، البته باید امکانات را فراهم کنیم.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس که آخرین مدیری بوده است که میزبانی از یک دیدار مهم فوتبالی را مدیریت کرده و با کنفدراسیون فوتبال آسیا درگیر بوده است، اعلام نمود: ما یک بحث دیگر داریم که مربوط به تحریم های اقتصادی است که این بحث غیرورزشی محسوب می شود و من نمی توانم درباره آن پاسخی بدهم. این مسئله در زمان فینال لیگ قهرمانان آسیا هم می توانست برای ما مشکل ساز شود و با AFC در این مورد چالش هایی داشتیم، اما در این زمینه هم مشکل را حل کردیم، چون در صحبت هایی که داشتیم، اطمینان دادیم که موضوع تحریم ها مشکل ساز نخواهد شد و خیال آنها را راحت کردیم. این مسائل پیگیری، ارتباط و هماهنگی می خواهد که سفیران ما در کشورهای مختلف باید در این زمینه کار کنند.

گرشاسبی که سابقه حضور در شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی را هم داشته است درباره امکانات استادیوم ها و زمین های تمرینی گفت: این امکانات وجود دارد، اما متأسفانه بودجه مناسبی که برای حفظ و نگهداری مجموعه های ورزشی به خصوص مجموعه های ملی نیاز است، در اختیار قرار نمی گیرد. طبیعی است که وقتی رسیدگی نباشد، به تدریج این مجموعه ها فرسوده خواهد شد، از بین می رود و تخریب می شود. استادیوم 50 هزار نفری غدیر اهواز که با خون و دل آن را ساختیم و استادیوم زیبایی هم بود، شرایط فعلی اش را ببینید. ما در کشور امکانات میزبانی داریم و در استان های فوتبال خیزمان امکانات هست، اما این امکانات باید ارتقا داده شود. باید دستی به سر و روی استادیوم ها و کمپ های تمرینی کشیده شود تا آماده یک میزبانی بزرگ باشد.

وی در مورد بحث هتل ها و ترابری نیز که از امکانات مورد تأکید AFC بوده و لازمه یک میزبانی بزرگ است، اعلام نمود: خوشبختانه هتل های خوبی در کشور داریم. به خصوص در تهران هتل های جدیدی اضافه شده است و این مسئله مسئله ای نخواهد بود. مشکل عمده ما استادیوم هاست که باید بودجه مناسبی برای ارتقای سطح آنها تخصیص داده شود و یک گروه جهادی کار کنند تا شرایط فراهم شود.

این مدیر ورزشی درباره اینکه با وجود نامزدی قطر، عربستان، هند و ازبکستان چقدر شانس برای میزبانی ایران قائل است، گفت: شانس خیلی کمی داریم. در این شرایط و به خصوص با تحریم ها که مشکل ساز خواهد شد، خیلی شانس کمی برای میزبانی داریم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12994

به "گرشاسبی: برای میزبانی جام ملت های آسیا باید امکانات مان را ارتقا دهیم، شانس کمی برای میزبانی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرشاسبی: برای میزبانی جام ملت های آسیا باید امکانات مان را ارتقا دهیم، شانس کمی برای میزبانی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید