طرح سبزه میدان و چالشی به نام جابه جایی پست برق میلیاردی

به گزارش بانیما، خبرنگاران/زنجان گزارش در رابطه با آخرین شرایط ساخت پروژه سبزه میدان، در راس سخنان این هفته اعضای شورای اسلامی شهر زنجان بود.

طرح سبزه میدان و چالشی به نام جابه جایی پست برق میلیاردی

جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان پیش از ظهر امروز در شرایطی برگزار گردید که رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، وجود تعارض در پروژه سبزه میدان را متذکر شد و گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه سبزه میدان بیش از 15 درصد است و ما همچنان تعارضاتی در این طرح داریم که دو پست برق در ضلع شاقتصادی و ضلع جنوب غربی از جمله این موارد است.

وی تصریح کرد: برای جابه جایی پست شاقتصادی احتیاج به 3 میلیارد تومان اعتبار است که در این رابطه در حال رایزنی برای حل مشکل هستیم و تا پیدا کردن زمین مناسب عملا در این ضلع پیشرفتی نداریم، در حالی که قرار بود از سه ضلع پروژه کار گردد.

این مسئول با بیان اینکه تا به امروز 7 میلیارد تومان از کل مبلغ به پیمانکار پرداخت شده و از نظر اقتصادی زیاد عقب نیستیم، توضیح داد: با اجرای این پروژه مقداری از پارکینگ ها را از دست خواهیم داد که باید جایگزین گردد، از همین رو استفاده از پارکینگ واقع در محل، در صورت حل اختلافات را پیش بینی نموده ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه محدوده سبزه میدان، در محدوده میراثی خانه های تاریخی است و در سه جبهه محدودیت ساخت تا 9 متر را داریم، گفت: در ضلع غربی نیز محدودیت 7 متر را داریم .

حمیدی به بودجه سال آینده شهرداری زنجان اشاره نمود و اضافه کرد: بودجه پیش بینی شده برای سال آینده شهرداری زنجان 545 میلیارد تومان در نظر گرفته گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در ارتباط با طومار تحویلی از سوی گروهی به استانداری مبنی بر پارکینگ کردن طبقه منفی سبزه میدان نیز گفت: طرح سبزه میدان قطعی شده و قابل تغییر نیست و به لحاظ ترافیکی نیز در مرکز شهر نباید پارکینگ ایجاد گردد، چون بیشتر ایجاد ترافیک خواهد نمود.

سرپرست شهرداری زنجان نیز در ادامه این جلسه، در ارتباط با پرداخت حق سنوات بازنشستگان، اظهار کرد: شهرداری به لحاظ ردیف بودجه مسئله ای ندارد، اما به لحاظ نقدی مشکل دارد که موجب می گردد، نتواند یک جا مبلغ را پرداخت کند، چون کد درآمدی خاصی برای آن پیش بینی نشده است و بنده نیز نمی توانم در این باره قول دهم که مطالبات یکجا پرداخت خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه در تعرفه عوارض عدالت بین مناطق حل شده است، گفت: درخواست داریم که این موضوع به اطلاع عمومی برسد تا مردم حق و حقوق خود را بدانند و این بحث ها در سایت مربوطه اعلام گردد.

عباس راشاد با بیان اینکه بودجه شهرداری نیز سال جاری 406 میلیارد تومان بود که برای سال آینده به 545 میلیارد تومان افزایش یافته است، توضیح داد: آخر بهمن ماه بودجه سال آینده آنالیز نهایی و تصویب خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7198

به "طرح سبزه میدان و چالشی به نام جابه جایی پست برق میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سبزه میدان و چالشی به نام جابه جایی پست برق میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید