شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 150 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش بانیما، آمارهای رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی آمریکا حاکی از این است که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در این کشور اکنون به بیش از 150 هزار نفر رسیده است.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 150 هزار نفر فراتر رفت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه آماری Worldometer امروز دوشنبه با استناد به آمارهای تجمیعی منتشرشده از سوی نهادهای دولتی آمریکا، اظهار داشت که تعداد موارد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 در این کشور از مرز 150 هزار نفر عبور نموده است.

شمار قربانیان بیماری کووید-19 در آمریکا به عنوان رکورددار دنیای ابتلا و مرگ ومیر بر اثر ابتلا به این بیماری در دنیا، در حالی صبح روز دوشنبه به وقت واشنگتن از مرز 150 هزار نفر عبور نموده است که میزان مرگ ومیر در برزیل یعنی کشور دوم دنیا از لحاظ آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کووید-19 هنوز به 90 هزار نفر مورد است.

آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 نیز با اختلاف بسیار زیادی نسبت به کشور دوم (برزیل با بیش از 2.4 میلیون مورد ابتلا) رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است. تا به امروز ابتلای حدود 4.4 میلیون نفر به بیماری کووید-19 در آمریکا به تأیید رسمی رسیده است.

ایالت های کالیفرنیا، نیویورک و فلوریدا که بالاترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در بین ایالت های آمریکا دارند، از لحاظ آمار مبتلایان ویروس کرونا هریک به تنهایی بالاتر از همه کشورهای دنیا به جز برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی و البته خود آمریکا قرار گرفته اند.

واکنش کُند دولت آمریکا به ویروس کرونا که باعث شده این کشور با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها، از لحاظ آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در رتبه اول دنیا قرار گیرد، نقدها بسیاری را علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولت وی برانگیخته است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی نموده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب وکارها را به میزان چشمگیری کاهش داده و حتی بعضی از آنها را به تعطیلی کشانده است، به طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده اند.

نرخ بیکاری در آمریکا حتی در برهه ای طبق آمارهای رسمی وزارت کار این کشور به حدود 15 درصد هم رسید؛ رقمی که بالاترین نرخ بیکاری در آمریکا طی بیش از 80 سال اخیر به شمار می رود.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11026

به "شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 150 هزار نفر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 150 هزار نفر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید