رهبر بزرگترین حزب اروپا انتخاب شد

به گزارش بانیما، رئیس شورای اروپا در گردهمایی اعضای احزاب اروپایی تشکیل دهنده حزب مردم در زاگرب(پایتخت کرواسی) به عنوان رهبر جدید آن انتخاب شد.

رهبر بزرگترین حزب اروپا انتخاب شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش بانیما به نقل از ایرنا، براساس اعلام تارنمای تاگس شاو (شبکه یک تلویزیون آلمان)، در گردهمایی اعضای احزاب تشکیل دهنده حزب مردم اروپا (ایی وی پی-EVP) در زاگرب، دونالد توسک با کسب 93 درصد آرا به عنوان رهبر جدید بزرگترین حزب اروپایی انتخاب شد.

توسک که ریاست شورای اروپا را نهم آذرماه سال جاری به شارل میشل نخست وزیر پیشین بلژیک تحویل می دهد، با این انتخاب، به عنوان یک مقام سیاسی مطرح در سطح اتحادیه اروپا باقی ماند.

بر این اساس، او که فعالیتش در سمت جدید را از ابتدای سپتامبر (دهم آذرماه) شروع می نماید، در سخنانی گفت: حزب مردم اروپا به فعالیت خود برای حفظ ارزش هایی مانند آزادی، حاکمیت قانون و دموکراسی ادامه خواهد داد.

توسک که در سال های 2007 تا 2014 نخست وزیر لهستان بود، گفته قصد ندارد در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور شرکت کند.

حزب مردم اروپا متشکل از احزاب بزرگ کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای غیرعضو بوده و در آن احزاب دموکرات و سوسیال مسیحی آلمان، حزب مردم اتریش، حزب سی اس وی لوکزامبورگ، حزب سی اس پی بلژیک و سی وی پی سوئیس عضویت دارند. این حزب بهار سال جاری در انتخابات مجلس اروپا اکثریت کرسی ها را به دست آورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5844

به "رهبر بزرگترین حزب اروپا انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر بزرگترین حزب اروپا انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید