دولت رسما اعلام کرد 1401 ارز ترجیحی نداریم، اختصاص 250 هزار میلیارد تومان برای بن کارت

به گزارش بانیما، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت: در جلسه امروز کمیسیون، دولت رسما بیان نمود که سال آینده ارز ترجیحی نداریم و تنها ارز با نرخ ETS (نرخ نزدیک به آزاد) اختصاص می یابد.

دولت رسما اعلام کرد 1401 ارز ترجیحی نداریم، اختصاص 250 هزار میلیارد تومان برای بن کارت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در حاشیه جلسه بعدازظهر امروز این کمیسیون در جمع خبرنگاران، از حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت در نشست امروز کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت: با توجه به تصویب کلیات لایحه بودجه 1401 در صحن مجلس، این روز ها در حال برگزاری جلساتی برای هماهنگی دولت و مجلس درباره جزئیات بودجه هستیم.

وی اضافه نمود: در جلسه امروز دولت رسما اظهار داشت که سال آینده ارز ترجیحی نداریم و تنها ارز با نرخ ETS (نرخ نزدیک به آزاد) اختصاص می یابد و دلایلی هم در این رابطه ارائه کرد که تا به امروز چه اندازه بابت اختصاص ارز ترجیحی به منابع عمومی فشار وارد شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 ادامه داد: دولت برای سال آینده 250 هزار میلیارد تومان برای یارانه و بن کارت در ازای حذف ارز ترجیحی اعتبار گذاشته است که در دو سه ماه اول سال آینده، به صورت نقدی و بعد از آن با بن کارت و کارت های الکترونیک پرداخت می شود.

زارع همچنین اظهار داشت: وزارت بهداشت به کمیسیون تلفیق پیشنهاد داده است که برای بیماران مزمن و حاد، کارت هوشمند ارائه شود تا مابه التفاوت هزینه های آن ها از طریق این کارت ها پرداخت شود.

وی شرح داد: برخی همکاران هنوز در خصوص حذف ارز ترجیحی قانع نشده اند و لذا همچنان در حال بررسی سازوکار این مسأله در کمیسیون تلفیق هستیم تا به جمع بندی نهایی برسیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 18885

به "دولت رسما اعلام کرد 1401 ارز ترجیحی نداریم، اختصاص 250 هزار میلیارد تومان برای بن کارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت رسما اعلام کرد 1401 ارز ترجیحی نداریم، اختصاص 250 هزار میلیارد تومان برای بن کارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید