دانشمندان نیجریه واکسن ضد کرونا را کشف کردند

به گزارش بانیما، گروهی از دانشمندان کشور نیجریه اخیرا از کشف واکسنی که از ابتلا به بیماری کووید-19 پیشگیری می کند، خبر داده اند.

دانشمندان نیجریه واکسن ضد کرونا را کشف کردند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، گروهی از دانشمندان کشور نیجریه اخیرا از کشف واکسنی که از ابتلا به بیماری کووید-19 پیشگیری می کند، خبر داده اند.

سرپرست این تیم در اظهاراتی گفته است: انتظار می رود واکسن مذکور تا حداقل 18 ماه آینده برای استفاده گسترده در دسترس قرار بگیرد.

رسانه های محلی روز شنبه گزارش دادند، تیمی از دانشمندان نیجریه پیروز به کشف واکسن ضد کرونا شدند تا به همه گیری این ویروس خاتمه دهند.

اولادیپو کولاول، سرپرست گروه تحقیقاتی توسعه واکسن ضد کرونا گفت: این احساس مسئولیت ما است که بتوانیم یک راه حل برای چنین بیماری همه گیر جهانی بیابیم و ما آماده هستیم که این واکسن را به واقعیت تبدیل کنیم.

سرپرست این پژوهش ادامه داد: واکسن مذکور برای آفریقایی ها توسعه داده شده است، اما برای نژادهای دیگر نیز کار خواهد کرد.

وی گفت: جمعیت کسانی که به واکسن نیاز دارند بیشتر از کسانی است که به دارو نیاز دارنذ؛. به همین دلیل این تحقیقات روی توسعه واکسن متمرکز شده است.

بودجه این مطالعه توسط آزمایشگاه ترینیتی ایمینودفیشنت و شرکت مشاور هلیکس بایوژن کانسالت در شهر اوگبوموشو نیجریه تامین شد و آنها تقریباً مبلغی در حدود 7.8 میلیون نایرا نیجریه بر روی این مطالعه سرمایه گذاری کردند.

کولاول در ادامه گفت: تیم وی برای انتخاب بهترین کاندیداهای بالقوه واکسن، روی ژنوم ویروس در سراسر آفریقا کار کرده است.

وی در خاتمه گفت: به دلیل حجم زیاد تحقیقات، تجزیه و تحلیل و مصوبات مورد نیاز مراجع پزشکی، حداقل 18 ماه طول خواهد کشید تا واکسن برای استفاده گسترده در دسترس قرار بگیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10472

به "دانشمندان نیجریه واکسن ضد کرونا را کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان نیجریه واکسن ضد کرونا را کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید