الزام شورای ملی سالمندان برای تهیهلایحه حمایت از سالمندان ظرف 3 ماه

به گزارش بانیما، وزیر رفاه با اشاره به مصوبات جلسه دهم شورای ملی سالمندان گفت: در جلسه امروز به دبیرخانه شورا تکلیف شد که ظرف مدت سه ماه چارچوب لایحه قانونی جامع حمایت از سالمندان و موضوع سالمندی را تهیه کند تا به تصویب شورای ملی برسد و با تایید هیئت وزیران به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردد.

الزام شورای ملی سالمندان برای تهیهلایحه حمایت از سالمندان ظرف 3 ماه

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در حاشیه دهمین جلسه شورای ملی سالمندان(کرونا؛ فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان) با بیان اینکه در زمینه تدوین سند ملی سالمندان فعالیت جدیدی انجام شده و موارد لازم با دقت پیگیری شده است گفت: دستگاه های همکار معین شده اند و از همه دست اندرکاران قدردانی می کنم.

وی اضافه کرد: در آستانه آنالیز لایحه بودجه 1400 در هیئت وزیران و رفتن به سمت تهیه سند مهم برنامه هفتم توسعه، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید مورد توجه ما باشد مسئله سالمندان است که امروز حدود 10 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص می دهند و عصاره ملت ایران و مورد احترام همگان هستند.

وزیر رفاه با بیان اینکه آینده جمعیت میانسال و جوان ما در چهره امروز سالمندان دیده می گردد اظهار کرد: توجه به سالمندان به شکل الزام آور حقوقی و قانونی و خروج از نگاه حمایتی صرف به آنها از جمله مسائل مهمی بود که ضرورت تشکیل مجدد جلسه شورای ملی سالمندان را ایجاب می کرد. به ویژه آنکه 10 سالی بود در زمینه تصویب سند ملی سالمندان علیرغم تکلیف قانونی اقدامی صورت نگرفته بود.

شریعتمداری اضافه کرد: با مشارکت دستگاه های مربوط سند ملی سالمندان به عنوان نقشه راه کشور مورد توجه فرار گرفته و تدوین شده و به مسائل گوناگون اعم از امور معیشتی، سلامت، رفاه، توانمندسازی، زندگی همراه با منزلت اجتماعی و نظیر آن توجه دارد.

وی با بیان اینکه این سند را به تصویب رساندیم و به امضای دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه رسید و از سوی بنده ابلاغ شد گفت : این سند امروز نقشه راهی برای اجرای برنامه های سالمندان کشور است.

وزیر رفاه ادامه داد: در جلسه امروز به دبیرخانه شورا تکلیف شد که ظرف مدت سه ماه چارچوب لایحه قانونی جامع حمایت از سالمندان و موضوع سالمندی را تهیه کند تا به تصویب شورای ملی برسد و با تایید هیئت وزیران به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردد. همانطور که قبلا تهیه لوایح جامع در حوزه بچه ها، نوجوانان و زنان را داشته ایم.

وزیر رفاه با بیان اینکه امروز کشور احساس می نماید که نیازمند وجود یک لایحه قانونی در زمینه حمایت جامع از سالمندان است اظهار کرد: ضروری است راستا حرکت ما از نگاه اخلاقی به حوزه سالمندان به سمت نگاه قانونی و تکلیف مداری در حوزه سالمندی تغییر کند.

شریعتمداری اضافه کرد: در جلسه امروز آیین نامه داخلی شورای ملی سالمندان به تصویب رسید و کمیته های استانی و زیرکمیته های سه گانه شورای ملی معین تکلیف شد و به دبیرخانه ابلاغ شد. مقرر شد ظرف یک ماه آینده پیشنهادات دستگاه های اجرایی در زمینه احکام و ردیف های بودجه سال 1400 جمع آوری گردد و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار بگیرد. همچنین پیشنهادات دستگاههای اجرایی درباره برنامه هفتم توسعه جمع آوری گردد و درباره آن بحث و گفت وگو در شورا صورت گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12301

به "الزام شورای ملی سالمندان برای تهیهلایحه حمایت از سالمندان ظرف 3 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام شورای ملی سالمندان برای تهیهلایحه حمایت از سالمندان ظرف 3 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید