جزئیات دستور ممنوعیت ورود ایرانی ها به آمریکا

به گزارش بانیما، تارنمای پولیتیکو نوشت: گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده طی دستوری خواستار ممنوعیت ورود اتباع ایرانی و برخی از کشورهای منطقه خاورمیانه به آمریکا شد.

جزئیات دستور ممنوعیت ورود ایرانی ها به آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، طی نامه ای که اخیرا به دست پولیتیکو رسیده است، گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده از افسران مرزی خود خواسته که از ورود اتباع ایرانی که برای اهداف ویژه به آمریکا سفر می کنند، خودداری کنند.

در این سند به طور خاص از مأمورین خواسته شده است که زنان و مردان متولد بعد از 1961 و قبل از سال 2001 را با پیوندهایی از قبیل محل تولد، مسافرت یا تابعیت به ایران و لبنان هدف قرار دهند.

پولیتیکو همچنین افشا می کند که از افسران مرزی آمریکا خواسته شده که هر ملیتی دیگر را که به ایران یا لبنان سفر کرده است، مورد توجه قرار دهند.

پیش از این گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده در بیانیه ای تکذیب کرده بود که آنان طی دستوراتی از ورود برخی از اتباع ایرانی و کشورهای خاورمیانه خودداری می کنند.

به دنبال ادامه فرایند بازداشت دانشجویان ایرانی در مرزهای ورودی آمریکا، یک دانشجوی ایرانی دانشگاه میشیگان روز دوشنبه در زمان ورود به خاک آمریکا بازداشت شد.

به گزارش میشیگان رادیو، علیرضا یزدانی دانشجو دکتری دانشگاه ایالتی میشیگان پس از متوقف شدن توسط مأمورین گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده در فرودگاه مترو دیترویت با اخراج از خاک امریکا روبروست.

وکیل یزدانی به خبرنگاران گفت: موکل وی دارای ویزا معتبر و مجوز ورود به آمریکا از طرف دانشگاه میشیگان است اما در حین ورود توسط مامورین گمرک و حفاظت از مرزهای ایالت متحده مورد بازداشت قرار گرفته است.

به رغم پیگیری های صورت گرفته دانشگاه ایالتی میشیگان تا کنون از اظهار نظر در مورد بازداشت دانشجوی ایرانی خودداری کرده است.

اداره گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا در توجیه اقدام خود می گوید که به دلائل متعدد دانشجویان ایرانی ورودی به خاک آمریکا را غیرقابل پذیرش معرفی می کند. از جمله این دلائل مسائل بهداشتی، سوابق کیفری و دغدغه های امنیتی است.

این اداره مدعی شد: در همه موارد فرد متقاضی باید اثبات کند که شرایط احراز ورود را دارد.

در چند ماه گذشته گزارش های متعددی از بازداشت و بازگرداندن دانشجویان ایرانی در فرودگاه های آمریکا منتشر شده است.

در مهرماه امسال اعلام شد آمریکا از ورود 12 دانشجوی ایرانی جلوگیری کرده است در حالی که همه آن ها ویزا نیز داشته اند. در آن زمان روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: دستکم 12 دانشجوی ایرانی که قرار بود برنامه های تحصیلات تکمیلی خود را در رشته های مهندسی و علوم کامپیوتر در سال تحصیلی جدید آغار کنند، ویزا آنان به طور ناگهانی لغو و از پرواز آن ها به آمریکا ممانعت شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7240

به "جزئیات دستور ممنوعیت ورود ایرانی ها به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دستور ممنوعیت ورود ایرانی ها به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید