ترامپ ترسیده است!

به گزارش بانیما، پیتر نیکولاس نویسنده و تحلیلگر حوزه کاخ سفید نشریه آتلانتیک در گزارشی، از احتمال تشدید حملات بی پایه و اساس ترامپ در روز های نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، علیه افراد مختلف خبر داده و دلیل اصلی این حملات را نیز ترسِ ترامپ از شکست خوردن در انتخابات 2020 آمریکا عنوان نموده است.

ترامپ ترسیده است!

وی در این رابطه می نویسد: به نظر می رسد که ترامپ دچار هذیان گویی شده است. او پیغام های توئیتری عجیبی منتشر می نماید. وی وقتی بیمار و مبتلا به کرونا است، در یک خودرو می نشیند و خلاف دستورات پزشکان، به محوطه خارج از بیمارستان می رود. او حتی خواهان بازداشت مخالفان خود شده است.

به گزارش خبرنگاران، پس از آنکه پزشکان، دونالد ترامپ را که به ویروس کرونا مبتلا شده بود، درمان کردند، بعضی سیاستمداران آمریکایی نظیر نانسی پلوسی این سوال را مطرح کردند که آیا این تجربه، تاثیری هم بر نوع قضاوت وی داشته است؟ با این حال، آنچه که این دسته از سیاستمداران به آن توجه نمی نمایند این است: ترامپ در دوره ابتلا به کرونا نیز به همان اندازه دوره سلامتی خود، جنگ طلب بوده و روحیه تهاجمی از خود نشان داده است. وی همچنان اظهارات تهاجمی انجام می داد و می دهد و به طرح تئوری های توطئه می پردازد.

یکی از مقام های نزدیک به کاخ سفید به من گفت: آنچه در روز های پایانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وی را به هم ریخته، ابتلایش به کرونا نیست. او عمیقا در وحشت است و همین بر عملکرد وی تاثیر زیادی گذاشته و می گذارد. فرصت چندانی تا زمان انتخابات باقی نمانده او کاملا به هم ریخته به نظر می رسد و احتمالا بازنده انتخابات می گردد. وی ترسیده است...

ارزیابی اینکه آیا ترامپ به هم ریخته است یا خیر، خیلی ضعیف است. یکی از معیار هایی که پزشکان برای مشاهده تغییر رفتار بیمار از آن استفاده می نمایند، انحراف وی از خط پایه (رفتار های عادی اش) است. رفتار عادی ترامپ، غیرعادی بودن و عجیب رفتار کردن است. اکنون هم وی به همین شبوه رفتار می نماید و نمی توان وی را بَزک کرد. وی همان آدم است.

اگر به طور عمیق به مساله نگاه کنیم، رفتار های اخیر ترامپ، چندان تفاوتی با رفتار های گذشته وی نداشته اند. با این همه، میزان ریسک و خطرات در برهه کنونی به شدت بالا است. جک اودانل یکی از مقام های ارشد تجارت و کسب و کار های ترامپ در یکی از کتاب هایی که اخیرا به چاپ رسانده توصیف می نماید که ترامپ چه رفتار وحشتناک و عجیب و غریبی را فقط به دلیل اینکه یک صندلی وی آی پی در هتلش در نیوجرسی آمریکا در اواخر دهه 1980، مطابق میلش نبود، از خود نشان داد.

ترامپ، ارتفاع سقف بالا را دوست داشت با این حال در مکان مذکور، به دلایل فنی، ارتفاع سقف پایین تر در نظرگرفته شده بود. اودانل می گوید وقتی ترامپ از هتل مذکور بازدید کرد: فریاد های بلندی کشید، به دیوار مشت کوبید و مدیران خود در هتل مذکور را به شدت تحقیر و خوار کرد.

اودانل می گوید وقتی اخبار مرتبط با بستری شدن ترامپ به دلیل ابتلا به کرونا را تماشا می نموده، به هیچ عنوان رفتار های ترامپ در آن دوره برای وی عجیب نبودند. اساسا عجیب و غریب بودن و غیرعادی بودن، جز ویژگی های ذاتی ترامپ است و وی هر چه هم که کوشش کند، نمی تواند این مساله را از دیگران پنهان کند. مایکل کوهن وکیل اسبق ترامپ نیز به کرات از رفتار های تهاجمی و غیرعادی وی (ترامپ) در موقعیت های گوناگون سخن گفته و گفته است که وی اساسا از آمادگی ذهنی لازم برای برعهده دریافت مسوولیت های عظیم برخوردار نیست.

اکنون، فشاری که ترامپ به دلیل ترس از باخت احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حس می نماید، تمامی ویژگی های خطرناک ترامپ را که عیان شدن آن ها به ضرر آمریکا و مردم این کشور است، تحریک به ظاهر شدن می نماید. وی به تازگی و در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز، به همه مخالفان خود به نحو عجیبی حمله کرد. او به نانسی پلوسی (رئیس مجلس نمایندگان آمریکا)، جو بایدن (نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا)، اندرو کومئو (فرماندار نیویورک)، جنبش آنتیفا، جیمز کومی (رئیس اسبق اف بی آی)، و رسانه های آمریکایی (که وی آن ها را دشمنان ملت آمریکا خواند)، شدیدا حمله کرد. وی حتی فرماندار میشیگان را که منتقد وی است نیز به عنوان یک فرد دیکتاتور خطاب کرد.

هیچکدام از این رفتار های ترامپ، دوستان و همکارانی که از نزدیک با او کار می نمایند را متعجب نمی سازد. جان بولتون می گوید که این رفتار ها کاملا برای ترامپ عادی هستند. وی به هیچ عنوان تحت تاثیر دارو هایی که جهت درمان کرونا مصرف می نماید نیست. ترامپ، همان ترامپِ همیشگی است.

یکی از مقام های اسبق وزارت امنیت میهن آمریکا به من گفت که جان کلی رئیس اسبق کارکنان کاخ سفید، در بعضی جلسات، اتاق جلسه را از حضور کارمندان درجه پایین خالی می کرد. دلیل آن هم رفتار های عجیب و غریبی بود که ترامپ در صورت عصبانی شدن از خود نشان می داد و امکان داشت آبروی وی را ببرد. شاهدان عینی در کاخ سفید بر این باورند که گاهی اوقات ترامپ به معنای واقعی کلمه دیوانه می گردد و هیچ کس جلودارش نیست.

میلز تیلور از مقام های اسبق وزارت امنیت میهن آمریکا می گوید در جلسه ای، من به ضوح شاهد بدرفتاری و دیوانگی های ترامپ در یک جلسه کاری بودم. من در آن جلسه، در حال یادداشت برداری بودم که ترامپ رو به من کرد و گفت: چه غلطی می کنی؟ این یادداشت های لعنتی به چه دردت می خورند؟ میلز می گوید وقت این رفتار غیرمنطقی را از او دیدم، شوکه شدم و دفترچه خود را بستم.

امکان اینکه شرایط بدتر از این گردد هم وجود دارد. همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، امکان اینکه ترامپ عجیب و غریب تر گردد وجود دارد. محتمل است که وی برای جبران شکست ها و عقب ماندگی های خود، بر شدت حملاتش علیه دیگران بیفزاید. برای شخصی مثل ترامپ، هرگونه شکستی غیرقابل تحمل است و می تواند تاثیری غیرقابل درمان بر وی بگذارد.

*پیتر نیکولاس، وی نویسنده و تحلیلگر حوزه کاخ سفید نشریه آتلانتیک است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12360

به "ترامپ ترسیده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ترسیده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید