برنامه مصوبی برای حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری نداریم

به گزارش بانیما، منصور غلامی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری گفت: پذیرش دانشجویان دکتری در کنکور با مشارکت دانشگاه ها انجام می گردد، دانشجویان دکتری آزمون داشته و تعداد دو تا سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان به دانشگاه ها معرفی می شوند.

برنامه مصوبی برای حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری نداریم

وی ادامه داد: سپس دانشگاه ها با آنالیز مدرک تحصیلی و مصاحبه، افراد را انتخاب می نمایند. برای کارشناسی ارشد هم همان آزمون سراسری وجود دارد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری اضافه نمود: فعلا برنامه مصوبی برای حذف این مدلها از پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نداریم.

به گزارش بانیما اخیرا، معاون آموزشی وزیر علوم عنوان نموده بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است. این درحالی است که در حال حاضر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور در حال مقدمه سازی برای حذف کنکور کارشناسی هستند که براساس اقدامات انجام شده مقرر شد شیوه پذیرش دانشجو تغییر نموده و برای سال 98 دو روش با کنکور و بدون کنکور اعمال گردد. بخشی از پذیرش بدون کنکور نیز در بهمن ماه صورت می گیرد.

در سال 98 نیز، هم کنکور و هم روش بدون استفاده نمره کنکور اعمال خواهد شد لذا داوطلبان سال 98 می توانند ثبت نام نموده و در رشته های پر متقاضی آزمون بدهند.

داوطلبانی هم که قصد داشته باشند در رشته محل هایی که سازمان سنجش اعلام می نماید، تحصیل نمایند، می توانند در آزمون سراسری ثبت نام ننموده و فقط به سایت دانشگاه ها مراجعه نمایند، سازمان سنجش آنها را هدایت خواهد نمود تا از این طریق جذب شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1675

به "برنامه مصوبی برای حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه مصوبی برای حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید