انتقاد مرکز ملی فضای مجازی از بودجه 98، عدم همخوانی با وظایف

به گزارش بانیما به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، نیکنام اسماعیل زاده گفت: براساس لایحه سند مالی سال 1398 و بودجه دستگاه های اجرایی کشور، 453.510 میلیون ریال اعتبار برای مرکز ملی فضای مجازی کشور در ردیف عمومی و متفرقه پیش بینی شده که براساس روال اجرایی مورد عمل در سازمان برنامه و بودجه پیش بینی می گردد همه آن اعتبار تخصیص داده نشده و در مرحله پرداخت توسط خزانه نیز در میزان پرداخت بودجه تخصیصی، تغییراتی داده گردد.

انتقاد مرکز ملی فضای مجازی از بودجه 98، عدم همخوانی با وظایف

وی گفت: به عنوان مثال در سال 1397 نیز از مجموع اعتبارات تخصیص داده شده به مرکز ملی فضای مجازی کشور که 24.8 میلیارد ریال بود، تنها 13.400 میلیارد ریال پرداخت شد و مرکز ملی برای تداوم فعالیت های جاری خود مجبور به تامین بودجه مورد احتیاج برنامه های خود از محل یاری های اعتباری شد.

اسماعیل زاده با اشاره به این که اعتبارات ردیف های متفرقه در بودجه جزو گروه غیر ضروری محسوب می گردد، تاکید نمود: بودجه مرکز ملی فضای مجازی کشور در ردیف عمومی و متفرقه گنجانده شده که این نوع اعتبارات ماهیتا در اولویت های بالای پرداختی نیست و سازمان برنامه و بودجه در صورت صلاحدید و پس از تامین اولویت های خود، نسبت به تخصیص آن اقدام خواهد نمود . این موضوع تهدیدی جدی در اجرای برنامه های زمان بندی شده است.

معاون برنامه ریزی، پشتیبانی و منابع انسانی مرکز ملی فضای مجازی کشور به نقش و ماموریت شورای عالی فضای مجازی بر ایجاد اشراف کامل و به روز در فضای مجازی در سطح داخلی و بین المللی و سیاستگذاری و تصمیم گیری فعال و خردمندانه در تمام ابعاد فضای مجازی اشاره نمود و گفت: بودجه تخصیص داده شده در لایحه بودجه سال 1398 تناسبی با وظایف و ماموریت های حاکمیتی مرکز ملی فضای مجازی ندارد.

وی اعلام کرد: با توجه به وظایف و ماموریت های حاکمیتی مرکز ملی فضای مجازی به عنوان بازوی اجرایی شورای عالی فضای مجازی کشور که وظیفه تحقق بخشیدن به اهداف، سیاست های مصوب شورای عالی و برنامه ریزی و مدیریت کلان و نظارت بر اجرای مصوبات شورای عالی را بر عهده دارد، اعتبارات تخصیص داده شده برای آن کافی نبوده و ضروری است در این زمینه دولت و مجلس شورای اسلامی توجه ویژه ای به این امر داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 1504

به "انتقاد مرکز ملی فضای مجازی از بودجه 98، عدم همخوانی با وظایف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مرکز ملی فضای مجازی از بودجه 98، عدم همخوانی با وظایف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید