استقبال ایران از معرفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر مکلف عراق

به گزارش بانیما، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از معرفی مصطفی عبداللطیف الکاظمی به عنوان نخست وزیر مکلف عراق استقبال کرد.

استقبال ایران از معرفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر مکلف عراق

به گزارش خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه از استقلال، حاکمیت ملی، یکپارچگی ارضی و ثبات سیاسی در کشور عراق حمایت نموده و اتفاق نظر تمامی جریانات سیاسی عراق به وسیله روندهای دموکراتیک را تنها راستا برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات می داند. از همین رو جمهوری اسلامی ایران از توافق امروز گروه های سیاسی در عراق که نتیجه آن معرفی آقای مصطفی کاظمی به عنوان نخست وزیر جدید بود، استقبال می نماید و آن را گامی صحیح در راستای درست می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی پیروزیت برای آقای مصطفی الکاظمی، امیدوار است ایشان در ماموریت تشکیل دولت جدید در این کشور برای تامین خواسته های مردم و مرجعیت عالی دینی در عراق و ایجاد یک عراق با ثبات و یکپارچه و برخوردار از صندلی مهم در سطوح منطقه ای و بین المللی پیروز باشد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران همچنین گفت: بدون تردید همسویی و همدلی همه طوایف مختلف عراقی و تمامی گروه های سیاسی و شخصیت های برجسته عراقی، از جمله جناب آقای عدنان الزرفی، در نیل به این هدف مهم و ادامه راستا تاثیر گذار بوده و هست.

موسوی گفت: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آمادگی کامل خود را برای همکاری با دولت عراق به منظور عبور آن کشور از مسائل و نیل به اهداف عالی مردم و مرجعیت عراق اعلام می دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8757

به "استقبال ایران از معرفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر مکلف عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ایران از معرفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر مکلف عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید