5 پرچم قرمز مهم در خصوص فرا رسیدن زمان کاهش وزن

به گزارش بانیما، از نظر فردی انگیزه کاهش وزن بر اساس ظاهر فیزیکی است و افراد از روی ظاهر خود در خصوص فرارسیدن زمان کاهش وزن قضاوت می نمایند از جمله زمانی که روبروی آینه به خود نگاه می نمایند یا این که می بینند آیا میزان لباس برای بدن شان مناسب است یا خیر.

5 پرچم قرمز مهم در خصوص فرا رسیدن زمان کاهش وزن

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، از نظر پزشکی چندین علامت هشدار دهنده وجود دارند که به شما می گویند زمان کاهش وزن فرا رسیده است. مهم است که هماهنگ و همراه با معاینات فیزیکی خود باشید. دانستن علائم خطرناک می تواند در تشخیص مسائل پیش از تشدید آن مفید باشد.

در ادامه به 5 علامتی اشاره خواهیم کرد که نشان می دهند باید وزن خود را کاهش دهید:

1-فشار خون بالایی دارید

یکی از شایع ترین علائم مزمن افراد دچار اضافه وزن فشار خون بالا است. در حالی که دارو های زیادی وجود دارند که می توانید برای درمان فشار خون بالا مصرف کنید یکی از مهم ترین کار هایی که برای کنترل فشار خون باید انجام دهید کاهش وزن است.

2-آزمایش خون مثبت برای کلسترول بالا و یا پیش دیابت

یکی دیگر از دلایل مهم بودن معاینات فیزیکی مداوم این است که پزشک شما می تواند تشخیص دهد که آیا احتیاج به آزمایش خون دارید تا معین گردد به پیش دیابت، دیابت و کلسترول بالا دچار شده اید یا خیر. دیابت و کلسترول بالا بیماری های مزمن جدی هستند که می توانند باعث آسیب رسیدن به کلیه ها، اعصاب و چشم ها همراه با بیماری های خونی و عروق قلبی شوند. خبر خوب این است که هر دو شرایط سلامتی را می توان به طور موثر دست کم تا حدی با کاهش وزن اضافی مدیریت کرد.

3-خروپف شبانه

آپنه یا وقفه تنفسی خواب یک شرایط پزشکی است که با اختلال در تنفس در هنگام خواب معین می گردد و یکی از بزرگترین عوامل خطر وزن اضافی است. آپنه خواب می تواند باعث گردد که خواب آرامی نداشته باشید منجر به خستگی در طول روز گردد.

4-شما از فشار بیش از حدی که به بدن تان وارد می گردد درد را تجربه و احساس می کنید

داشتن وزن اضافی شما را سنگین تر می کند و فشار بیش تری بر بدن وارد می کند. در آن صورت فشار بیش تری روی مفاصل و ستون فقرات وارد می گردد و ماهیچه های شما باید برای حفظ شرایط بدن و حرکت بدن تان بیش تر کوشش نمایند. در نتیجه، اضافه وزن می تواند منجر به درد گردد خواه درد در زانو باشد یا کمر یا نقاطی دیگر از بدن تان.

5-انجام کار های روزانه برای شما چالش برانگیزتر می گردد

زمانی که عادت دارید هر روز وظایف خاصی را انجام دهید و به طور ناگهانی انجام آن وظایف چالش برانگیزتر می گردد ممکن است مسئله ای در بدن شما اتفاق افتاده باشد. اگر متوجه شدید که راه رفتن در مسافت های طولانی یا بالا رفتن از پله ها بدون تنگی نفس دشوارتر می گردد وقت آن فرارسیده که متوجه شوید وزن اضافی دلیل آن است یا خیر.

چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟

قدم های کوچکی وجود دارد که می توانید برای کاهش وزن انجام دهید. برای مثال، یکی از راه هایی که می توانید کالری بسوزانید انجام کار های روزمره مانند پیاده روی، تمیز کردن، انجام کار های حیاط خانه و حتی تایپ کردن است.

یکی دیگر از کار ها می توان پارک کردن خودروی تان دورتر از فروشگاه باشد تا مجبور شوید قدری بیش تر پیاده روی کنید و یا آن که به جای آسانسور از پله بهره ببرید. هنگام تماس تلفنی به جای نشستن حین صحبت کردن قدم بزنید.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آذر 1401 بروزرسانی: 26 آذر 1401 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 21657

به "5 پرچم قرمز مهم در خصوص فرا رسیدن زمان کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 پرچم قرمز مهم در خصوص فرا رسیدن زمان کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید