3000 داوطلب برای خدمات رسانی به بیماران کرونا ثبت نام کردند

به گزارش بانیما، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: پس از اعلامیه این سازمان 3000 داوطلب برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی ثبت نام کردند.

3000 داوطلب برای خدمات رسانی به بیماران کرونا ثبت نام کردند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد رضا ظفرقندی همزمان با روز پزشک گفت: سال جاری روز پزشک را گرامی می داریم که زادروز پزشک نامی کشورمان ابوعلی سینا بوده و همچنین 5 شهریور را که مصادف با زادروز داروساز عظیم؛ زکریای رازی است به تمامی همکارانم در عرصه داروسازی تبریک می گویم.

وی با اشاره به این که دانش آموختگان رشته های مختلف پزشکی پس از گذراندن طرح های خارج از مرکز، اخذ ضریب کا و طی تعهدات سنگین و تحمیلی پیروز به اخذ پروانه طبابت می شوند؛ گفت: تمام همکارانم در عرصه نظام سلامت با فداکاری بیشتر به صحنه نبرد با کرونا رفته و آمار شهادت مدافعان سلامت تا به امروز 164 نفر بوده و بیش از 6 هزار نفر از آنان نیز به کووید 19 مبتلا شده اند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: پس از اعلامیه این سازمان سه هزار داوطلب برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: حتی دستیاران سال آخر که باید مشغول آماده سازی خود برای شرکت در امتحان بورد باشند؛ بسیار فداکاری نموده و در صحنه حضور دارند و این ایستادگی؛ فداکاری و ایثار در صحنه رفتن، میزان ابتلا و مرگ و میر را در کادر درمان افزایش داده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که مسافرت های غیرضروری و تجمعات و بطور کلی جدی نگرفتن این بیماری میزان ابتلا و مرگ و میر را در کشور افزایش داده است؛ گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت تا دو سال دیگر همچنان درگیر ویروس کرونا هستیم بنابراین باید پروتکل ها و نکات بهداشتی را تا دستیابی به واکسن و داروی موثر در برابر کووید 19، بطور جدی رعایت کنیم و نمی توان با سلامت مردم و جامعه پزشکی که حفظ جانشان از اوجب واجبات است، تعارف کرد.

وی اضافه نمود: اگر در ایام عزاداری ماه محرم بدلیل عدم رعایت پروتکل ها شاهد خیز دوباره بیماری باشیم کادر درمانی دیگر توان خدمت رسانی ندارد؛ بنابراین باید با عزم ملی و همکاری همه مردم و نهاد ها نسبت به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل ها کوشا باشیم.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران گفت: در مکاتباتی که با تدروس ادهانوم دبیر سازمان بهداشت جهانی داشتیم به تحریم های غیر منصفانه آمریکا اشاره کردیم که حتی در زمان جنگ هم مسائل پزشکی جزو استثنائات هستند، اما آمریکا در زمینه دارو و تجهیزات در این شرایط بحرانی تبادلات ارزی را با ایران متوقف نموده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان این که ایران توان این را دارد که دارو و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج را به طرق مختلف برای مردم تامین کند؛ اظهار داشت: چنان چه واکسن یا دارویی برای کووید 19 تهیه گردد؛ دولتمردان آن را برای مردم مهیا خواهند کرد و تا به امروز کشور های انگلیس، آمریکا، روسیه، هند و چین بر روی واکسن کووید 19 کار نموده اند و کشور ما هم در حال اجرا مطالعات در این زمینه است و کشور هایی که مدعی ساخت واکسن شده اند کمی بر روی جنبه تبلیغاتی آن کار می نمایند.

وی ادامه داد: مهم کیفیت و طول زمان اثر واکسن است و واکسن آکسفورد نیز ماندگاری اش کمتر از سه ماه است که ارزش آنچنانی برای حفاظت طولانی ندارد، اما همچنان اغلب کشور ها از جمله ایران در حال مطالعه و تحقیق برای ساخت واکسن کووید 19 هستند.

ظفرقندی در انتها ضمن تاکید مجدد بر حمایت مردم از کادر درمانی مبنی بر رعایت پروتکل ها و اجتناب از تجمعات و مسافرت های غیرضروری گفت: یاد و خاطره تمامی شهدای مدافع سلامت را گرامی می داریم و از خداوند متعال برای خانواده آنان اجر و صبر و برای آن عزیزان همنشینی با شهدای کربلا را مسئلت داریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11558

به "3000 داوطلب برای خدمات رسانی به بیماران کرونا ثبت نام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3000 داوطلب برای خدمات رسانی به بیماران کرونا ثبت نام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید