کنسل کردن بلیت پروازهایِ آمریکا شامل جریمه نمی گردد

به گزارش بانیما، به دنبال توافق با ایرلاین های خارجی برای متوقف کردن سیاست پرداخت جریمه روی بلیت های استردادی پروازهای آمریکا، مقرر شد چنانچه این بلیت ها تا پیش از 28 ژانویه (9 بهمن) خریداری شده باشد، استرداد آنها بدون پرداخت جریمه انجام گردد.

کنسل کردن بلیت پروازهایِ آمریکا شامل جریمه نمی گردد

محمدحسن کرمانی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی با اعلام این مطلب به بانیما، گفت: به دنبال اقدام بعضی ایرلاین های خارجی برای دریافت جریمه از مسافران ایرانی که درصدد کنسل کردن پروازشان به آمریکا تحت تاثیر سیاست های این کشور برآمده بودند، جلسه فوری در سازمان هواپیمایی کشوری با حضور انجمن های صنفی مسافراتی و هوایی، نماینده هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و همینطور نمایندگانی از بعضی شرکت های هواپیمایی مستقر در ایران از جمله لوفت هانزا، ایرفرانس، قطرایرویز، الامارات، ترکیش و اتریشی برگزار گردید که در نهایت توافق شد تمام مسافران ایرانی که تا پیش از 28 ژانویه (زمان اجرای دستور مسدود شدن صدور ویزا برای اتباع مسلمان 7 کشور و جلوگیری از ورود مسافران این کشورها به آمریکا) بلیت تهیه نموده اند و اکنون قصد استرداد و یا جابجایی تاریخ آن را دارند، هزینه ای به عنوان جریمه پرداخت نکنند.

وی اضافه نمود: این دستور شامل حال مسافرانی که پس از 28 ژانویه بلیت پرواز آمریکا را خریده اند نمی گردد، چرا که در آن تاریخ دستور رییس جمهور آمریکا صادر و اجرا شده بود و مسافران در جریان شرایط این کشور قرار داشتند.

کرمانی درباره نحوه استرداد جریمه هایی که در این مدت توسط ایرلاین ها از مسافران ایرانی گرفته شده گفت: بعید است ایرلاین ها جریمه ای گرفته باشند و مسافران در این مدت اندک بلیتی را کنسل نموده باشند. هرچند اگر این رخ داده باشد، با توجه به توافقی که انجام شده شرکت های هواپیمایی موظف اند این مبالغ را برگردانند.

وی تاکید نمود: علاوه بر استرداد، جابجایی تاریخ بلیت هایی که تا پیش از زمان مقرر (28 ژانویه) خریداری شده، بدون پرداخت جریمه ممکن خواهد بود. البته هواپمایی قطر اعلام نمود که این کار را شروع نموده است.

کرمانی اعلام کرد: خوشبختانه این جلسه به موقع برگزار گردید که با توافق شرکت های هواپیمایی، از اجرای تصمیمی که می توانست به مسافران ایرانی بدون آنکه مقصر باشند، خسارتی وارد کند، جلوگیری شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7803

به "کنسل کردن بلیت پروازهایِ آمریکا شامل جریمه نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنسل کردن بلیت پروازهایِ آمریکا شامل جریمه نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید