کنترل مستمر حجم مخازن سد های استان خوزستان

به گزارش بانیما، مدیرکل دفتر مدیریت بحران شرکت منابع آب از کنترل مستمر حجم مخازن سد های استان خوزستان برای جلوگیری از پر شدن مخازن اطلاع داد.

کنترل مستمر حجم مخازن سد های استان خوزستان

سیف الله آقابیگی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه مالی خبرنگاران، در مورد آخرین شرایط حجم مخازن سد های شهر های جنوبی کشور گفت: در حال حاضر آبگرفتگی در سطح بعضی شهرهای استان خوزستان گزارش شده است که اینگونه مسائل به خدمات شهری استان مربوط می گردد.

: بارش باران به مناطق جنوبی و شرقی کشور می رسد/ هوای تهران سالم است

او با اشاره به اینکه شهر اهواز در مدت سه ساعت بارندگی حدود 90 میلی متر بارش را تجربه نموده است، گفت: شهر اهواز فاقد سیستم دفع آب های سطحی بوده و خطوط فاضلاب موجود هم بر اساس قوانین و مقررات وزارت نیرو مجزا تعریف شده و جوابگوی دفع آب های سطحی نیست.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منابع آب ایران اضافه نمود:خوشبختانه مشکل خاصی از نظر شکسته شدن سد های استان نداریم و کنترل حجم مخازن سد ها به صورت مستمر در دستور کار قرار می گیرد.

آقابیگی توضیح داد: در 24 ساعت بارندگی به میزان یکسال میزان سد ها پر شده است و از نظر لایروبی رودخانه ها هم مشکل خاصی نداریم.

او گفت:در حال حاضر سد های استان ظرفیت خالی بیش از 9 میلیارد مترمکعب را دارا هستند و طبق برآورد مدل های موجود میزان حجم ورودی آب به سد ها را در اثر بارش های مؤثر پیش بینی شده بین 600 تا 700 میلیون مترمکعب نشان می دهند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 6714

به "کنترل مستمر حجم مخازن سد های استان خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل مستمر حجم مخازن سد های استان خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید