کاش پیغام حاج قاسم را بشنویم

حاج قاسمT قصه ما هیچگاه وارد بازی های بچه گانه سیاسی نشد و عمل کرد به آنچه مقتدایش می گفت.

کاش پیغام حاج قاسم را بشنویم

گروه دانشگاه خبرنگاران-بهنام گودرزی؛* چند روز است که در فراق ناباورانه عزیزی اشک می ریزیم که همه وجودش را وقف دفاع از ملت و سربازی از ولایت کرد...

در مراسم بزرگداشت سردار در تهران محشری به پا شده بود که عده ای می گفتند در تاریخ بشریت بی نظیر بوده است. برای بدرقه و خون خواهی قاسم شهید ما، همه آمده بودند، از هر قشر و طبقه و سلیقه ای... همه اشک ریختند و حسرت خوردند...

از این پس ما می مانیم و قصه های حاج قاسم... ما می مانیم و یک دنیا حسرت... و شاید شهادت این بزرگ مرد، تاریخ را تحت تاثیر خود قرار دهد...، اما در لابلای این گریه ها ای کاش معرفت پیدا کنیم به منش و تفکر مردی که داغی بزرگ بر دل میلیون ها انسان آزاده در دنیا نهاد.

حاج قاسم قصه ما هیچگاه وارد بازی های بچه گانه سیاسی نشد و عمل کرد به آنچه مقتدایش می گفت... حاج قاسم شهید ما خوب دریافته بود که این چند دستگی ها و قطب سازی ها کار استکبار است و ریشه در تاریخ دارد ... خوب می دانست که چپ و راست در راستای منافع کسانی تنظیم شده که هرگز دل در گرو ملت ندارند و تنها به منافع خود می اندیشند. بیزار بود از خط کشی ها و افتراق های خود ساخته ای که میان فرزندان این ملت به وجود آمده است. عمل می کرد به منویات مولا و مقتدایش و هرگز گامی پس و پیش و تندتر و کندتر از، ولی اش برنداشت.

خوب می دانست جناح بندی های سیاسی چه استعداد هایی را زیر چرخ خود له کرد و چه بی استعداد هایی بی لیاقتی را بر مسند های قدرت نشاند.

حاج قاسم قصه ما خوب حساب اختلاف سلیقه را از براندازان بد طینت جدا نموده بود و همین بود که همه دلسوزان ایران داغدار سرباز وطن شدند.

چه خوب گفت: دختر سردار بزرگ که هر کجا در دنیا خونی به ناحق ریخته می شد حاج قاسم به خون خواهی به پا می خواست و نه تنها به حرف بلکه عمل می کرد و اینک نوبت ماست تا خون خواه خون به ناحق ریخته شده قاسم عزیزمان باشیم.

چه شاد بودیم آن لحظه که خبر خاتمه داعش را از زبان مالک اشتر علی شنیدیم و چه سخت گذشت آن لحظه که اشک های علی را بر قامت اربا اربای قاسم شهیدش دیدیم و دلتنگ شدیم.

بشنویم پیغام حاج قاسم را ... حساب اختلاف سلیقه را از براندازان جدا کنیم و در این موقعیت حساس دست به دست هم دهیم و نه تنها خون خواه حاج قاسم و یارانش، که مطالبه گر ظلم هایی باشیم که استکبار سالیان سال است بر ما روا داشته است ...

هر زمان خدای بزرگ قربانی بزرگ می گیرد، به دنبال آن اتفاقات بزرگی رقم می خورد و از خدا بخواهیم این اتفاق بزرگ وحدت مردم ما و نابودی استکبار دنیای باشد.

گام به گام و نفس به نفس هم پیمان با شهدا گوش و دل به فرمان پیر و مقتدایمان می سپاریم و به سوی ظهور حرکت می کنیم.

حاج قاسم اینک ما می مانیم و غم فراقت، ما می مانیم و یادگاری هایت، ما می مانیم و آرزوهایت... پس یاری کن تا پیغامت را بشنویم... یاری کن تا شرمسار اشک های فرزندان شهیدان که با شهادت تو دوباره یتیم شدند، نشویم.

یاری کن تا شرمسار مادران و پدران شهید نشویم... یاری کن تا شرمسار اشک های سید علی نشویم... یاری کن تا شرمسار خودمان نشویم... یاری کن تا آدم شویم.

*بهنام گودرزی-فعال دانشجویی استان لرستان

انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط خبرنگاران نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 9 اسفند 1398 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 7016

به "کاش پیغام حاج قاسم را بشنویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاش پیغام حاج قاسم را بشنویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید