چه خودرویی جایگزین پراید می شود؟

به گزارش بانیما، اقتصاد نیوز: دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود. توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان پذیر نیست.

چه خودرویی جایگزین پراید می شود؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن در پاسخ به این پرسش که پلیس وعده داده سال آینده پراید را شماره گذاری نخواهد کرد، آیا پراید پس از توقف تولید گران می شود؟ به تجارت نیوز گفت: ما معتقدیم که توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان پذیر نیست. یعنی تا زمانی که خودرو جایگزین برای پراید از سوی گروه های خودروسازی معرفی نشود این خودرو نیز متوقف نخواهد شد.

آرش محبی نژاد در ادامه افزود: اگر خودرو جدید از راه نرسد و خط تولید پراید متوقف شود قطعا قیمت خودرو گران خواهد شد؛ این در حالی است که با معرفی محصول جدید یکی از گروه های خودروسازی قیمت این خودرو نه تنها گران نمی شود بلکه ارزان تر هم خواهد شد؛ همانند زمان تولید خودروی پیکان که این رخ داد. پس از معرفی پراید و جایگزینی این خودرو به جای پیکان قیمت این خودرو نه تنها گران نشد، بلکه به مرور زمان قیمت این خودرو قدیمی روند ارزانی را به خود گرفت.

او در پاسخ به این پرسش که کدام خودروهای تولید داخل جایگزین پراید می شوند؟ اظهار کرد: خودرویی همچون تیبا و یک خودرو جدید که مراحل ساخت آن تمام شده، قرار است به زودی به مرحله تجاری سازی برسد. پس از معرفی این خودرو جدید به بازار، این خودرو (که تلفیقی از پراید و تیبا است) جایگزین پراید می شود. البته بخشی از قطعات این خودرو جدید نیز همانند پراید و تیبا از کشورهای خارجی تامین می شود.

محبی نژاد گفت: قطعا در مرحله نخست، این خودرو جدید که تلفیقی از پراید و تیبا است با تیراژ پراید تولید نخواهد شد و باید در آینده منتظر ارائه برنامه خودروسازان و رونمایی از این خودرو جدید برای جایگزینی پراید باشیم.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5250

به "چه خودرویی جایگزین پراید می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خودرویی جایگزین پراید می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید