چراغ کتاب فروشی های نیویورک خاموش می گردد

شهری که نویسندگان بسیار زیادی را معرفی نموده است اکنون در خطر از دست دادن کتاب فروشی های خود تحت فشار غول اینترنتی آمازون است.

چراغ کتاب فروشی های نیویورک خاموش می گردد
  • مجله کتاب و نشر

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، همچون تلفن های همگانی، فروشگاه های تعمیر ماشین تحریر و کتاب فروشی های معمولی نیز کم کم از سطح شهر نیویورک ناپدید می شوند. در سال 1950 منهتن 386 فروشگاه کتاب داشت. در سال 2015 این عدد به 106 کاهش پیدا کرد، اما اکنون کمتر از 80 کتاب فروشی در این شهر وجود دارد.

درواقع بسته شدن حتی یک کتاب فروشی دیگر در نیویورک را می توان یک بحران تلقی کرد. در ماه ژانویه دو فروشگاه معروف کتاب در نیویورک اعلام کردند که دیگر توانایی پرداخت اجاره فروشگاه را ندارند و قصد دارند تعطیل نمایند.

در این بین، آمازون بزرگ ترین فروشگاه کتاب اینترنتی دنیا بر مسائل خرده فروشی های نیویورک افزوده است. مقام های دولتی نیویورک سه میلیارد دلار به این غول اینترنتی پیشنهاد نموده اند تا شعبه جدیدی را در منطقه کوئینز بنا کند. بعدها در کمال تعجب، آمازون با اعلام بیانیه ای از لغو شدن این برنامه به دلیل اعتراض ها اطلاع داد.

کتاب فروشی های مستقل نیویورک از جهت های مختلفی تحت فشار قرار گرفته اند که از بین آن ها می گردد به فشار رقابتی با آمازون که قدرت بزرگ نقل و انتقال کالاهای مختلف از جمله کتاب است، اشاره نمود. همچنین تکنولوژی در عرصه کتاب و کتاب خوانی همچون کتاب های الکترونیکی و تبلت ها و موبایل های هوشمندی که تمام توجه ها را به خود جالب نموده در این رویداد بی تاثیر نیستند.

دسترسی به آمار کتاب خوانی همواره بسیار مشکل بوده اما اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که آمریکایی ها کمتر از قبل کتاب می خوانند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 2 تیر 1398 شناسه مطلب: 2055

به "چراغ کتاب فروشی های نیویورک خاموش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ کتاب فروشی های نیویورک خاموش می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید