پیش بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده

به گزارش بانیما، خبرنگاران/خوزستان قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به آخرین شرایط شیوع کرونا در خوزستان گفت: تعداد افرادی که از یک بیمار، مبتلا می شوند به طرز قابل توجهی کاهش یافته است اما همچنان این رقم بالای یک نفر است و فکر می کنیم افزایش نسبی در چند روز آینده در استان خوزستان خواهیم داشت.

پیش بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده

دکتر ایرج حریرچی در حاشیه نشست ستاد مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (4 خردادماه) برگزار گردید، اظهار کرد: در حال حاضر فرایند شیوع کرونا در کشور به صورت قابل توجهی در موارد بستری و میزان مرگ و میر نزولی است اما در بعضی استان ها از جمله خوزستان به دلیل اینکه دوره اپیدمی دیرتر شروع شده، فرایند شیوع کرونا افزایشی بوده است.

به گزارش بانیما، وی اضافه نمود: این فرایند افزایشی در استان خوزستان قابل توجه بوده است اما با اقدامات بسیار مناسبی که صورت گرفته، شرایط کنترل شده است.

حریرچی اعلام کرد: تعداد افرادی که از یک بیمار، مبتلا می شوند به طرز قابل توجهی کاهش یافته است اما همچنان این رقم بالای یک نفر (انتقال ویروس از فرد بیمار به افراد بعدی) است و فکر می کنیم افزایش نسبی در چند روز آینده در استان خوزستان خواهیم داشت.

وی با اشاره به نتایج نشست امروز ستاد مقابله با کرونا در خوزستان گفت: توصیه می گردد همچنان فاصله گذاری اجتماعی و مسائل بهداشت فردی و اجتماعی در خوزستان تا حداکثر ممکن و با حداقل تاثیر بر معیشت و اقتصاد مردم باشد.

قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: همچنین قرار شد افزایش تست و کشف موارد در مرحله اولیه بیماری و جداسازی این افراد ابتدا با آموزش و توجیهات منطقی انجام گردد و در غیر این صورت به محل کار و خانواده اطلاع داده گردد.

وی اضافه نمود: در استراتژی سوم مقرر شد که بیشتر از گذشته نمونه برداری از کسانی که با بیماران در تماس بوده اند و احتمالا مثبت شده اند، انجام گردد.

حریرچی اعلام کرد: بیمارستان های خوزستان از نظر رسیدگی به بیماران، آمادگی خوبی دارند. درست است که شرایط خوزستان نسبت به چند هفته گذشته افزایشی است اما شیوع کرونا در خوزستان، مقدار کمی از متوسط کشوری بالاتر است و هنوز خوزستان جزو استان های با شیوع متوسط است.

وی گفت: مردم سه ماه است که در سختی به سر می برند و ارتباطات اجتماعی و خانوادگی کم شده و معیشت تعداد قابل توجهی تحت تاثیر قرار گرفته است. شرایط برای مردم خوزستان سخت تر بوده است زیرا هم شرایط کشوری و هم شرایط خاص استانی را تحمل نموده اند.

معاون کل وزارت بهداشت اضافه نمود: از مردم فهیم، با فرهنگ و متدین استان خوزستان می خواهیم ارتباطات خانوادگی، قومی و عشیره ای که تاثیر مالی ندارند مانند مراسم عزاداری، عروسی و دید و بازدید عید فطر را به صفر برسانند تا مقامات سیاسی استان بتوانند بازگشایی مالی که برای معیشت مردم ضروری است را به حداکثر برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 9703

به "پیش بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی افزایش موارد ابتلا در خوزستان در چند روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید