پیشنهاد سه گانه چین به سران گروه 20

به گزارش بانیما، شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین با بیان اینکه کشورش می خواهد پرچمدار تجارت آزاد در دنیا باشد، پیشنهادهای سه گانه ای به سران کشورهای گروه 20 (جی 20) ارائه داد.

پیشنهاد سه گانه چین به سران گروه 20

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا ، رییس جمهوری چین تاکید نمود که همه کشورهای عضو باید فعالانه در همکاری های اقتصادی چندجانبه بین المللی مشارکت داشته باشند و آوازه این همکاری به گوش همه دنیا برسد.

رئیس جمهوری چین با بیان اینکه رسیدن به هدف یاد شده نیازمند برنامه ریزی های مدون است، از توسعه نوآورانه، ایجاد اقتصاد آزاد دنیای و لزوم بهبود مدیریت اقتصادی در ابعاد بین المللی به عنوان سه محور اصلی پیشنهادهای چین به کشورهای عضو گروه 20 نام برد.

شی جین پینگ اضافه نمود: هر چند وضعیت اقتصاد دنیای طی سالهای اخیر روندی رو به بهبود را در پیش گرفته اما واقعیت این است که این شرایط هنوز به اندازه کافی تغییر نکرده و خطراتی بازار دنیای سرمایه را تهدید می نماید.

به گزارش شینهوا، وی با بیان اینکه میزان رشد اقتصادی کشورش طی سالهای اخیر همانند یک کشور توسعه یافته بوده، از پذیرش میزبانی گروه کشورهای بیست توسط کشورش اطلاع داد و گفت که چین به عنوان میزبان اجلاس سال 2016، برای یاری به توسعه و پیشرفت اقتصاد دنیای آمادگی دارد و مایل است در این زمینه نقش آفرینی بیشتری داشته باشد.

شی جین پینگ همچنین خاطر نشان کرد که کشورهای عضو باید همکاری و هماهنگی خود را در زمینه سیاست و امنیت تقویت نمایند تا عدالت در دنیا تقویت گردد.

وی اضافه نمود: همه کشورهای عضو موظفند با ایجاد سازو کارهای عادلانه در قالب سیستم های اقتصادی بین المللی و با توجه به موضوع قوانین برابر - فرصت برابر، فضای لازم را برای عرض اندام به کشورهای در حال توسعه و بازارهای در حال ظهور فراهم نمایند.

گروه 20 یا گروه بیست اقتصاد بزرگ، گروهی متشکل از وزرای اقتصاد و مسولان بانک های مرکزی بیست اقتصاد مطرح دنیاست. این گروه متشکل از قدرتمندترین کشورهای دنیا است که در مجموع 85 درصد اقتصاد دنیا و 65 درصد جمعیت دنیا را در اختیار دارند.

کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه ، انگلیس، آمریکا و اتحادیه اروپا اعضای گروه 20 هستند. چین میزبان نشست گروه 20 برای سال 2016 شد

چین میزبان نشست گروه 20 برای سال 2016 شد

میزبانی نشست سران کشورهای گروه 20 برای سال 2016 میلادی (1395) به کشور چین سپرده شد.

به گزارش رسانه ها، در خاتمه نوزدهمین نشست سران کشورهای گروه 20 که در استرالیا و در بریزبین در جریان بود، ترکیه به عنوان میزبان نشست سال 2015 و چین به عنوان میزبان نشست سال 2016 معرفی گردید.

ترکیه از ماه دسامبر امسال (دی ماه) به جای استرالیا ریاست دوره ای این نشست را برعهده می گیرد تا طی روزهای 15 و 16 نوامبر (24 و 25 آبان) سال آینده در آنتالیا نشست اصلی را برگزار کند.

گروه 20 (G-20) یا گروه بیست اقتصاد بزرگ، گروهی متشکل از وزرای اقتصاد و مسولان بانک های مرکزی بیست اقتصاد مطرح دنیاست. گروه 20 متشکل از قدرتمندترین کشورهای دنیا است که در مجموع 85 درصد اقتصاد دنیا را در اختیار دارند.

کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه ، انگلیس، آمریکا و اتحادیه اروپا گروه 20 را تشکیل می دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5216

به "پیشنهاد سه گانه چین به سران گروه 20" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد سه گانه چین به سران گروه 20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید