هنوز از پیک کرونا عبور نکرده ایم، لزوم تشدید فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش بانیما، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد با اشاره به اینکه آمارها نشان می دهد ما متاسفانه از پیک کرونا عبور نکرده ایم، گفت: نه تنها باید فاصله گذاری اجتماعی ادامه پیدا کند بلکه باید تشدید گردد تا بتوانیم چرخه انتقال را متوقف نماییم.

هنوز از پیک کرونا عبور نکرده ایم، لزوم تشدید فاصله گذاری اجتماعی

علی بیرجندی نژاد، در گفت وگو با بانیما در مورد ازسرگیری بعضی فعالیت ها در کشور و کاهش محدودیت های طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: ما نظر خود را به صورت شفاف بر ادامه فاصله گذاری اجتماعی تا خاتمه فروردین ماه و حتی تا اواسط اردیبهشت ماه در قالب نامه ای مکتوب با همراهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تعداد قابل توجهی از اعضاء هیأت علمی و همچنین انجمن های علمی و تخصصی به رئیس جمهور ارسال و تاکید نموده بودیم که نه تنها باید فاصله گذاری اجتماعی ادامه پیدا کند بلکه تشدید نیز بگردد تا بتوانیم چرخه انتقال را متوقف نماییم.

وی ضمن اشاره به اینکه امروز نیز با نماینده دولت که به مشهد سفر نموده بودند این موضوع را دوباره منعکس کردیم، ادامه داد: فکر می کنیم همچنان ضروری است که به صورت جدی خانه نشینی رعایت گردد. آمارها نیز نشان می دهد ما متاسفانه از پیک کرونا عبور ننموده ایم و درصورتی که فعالیت ها مجددا از سر گرفته گردد، با یک شیوع شدیدتر روبه رو خواهیم شد.

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: با توجه به تعطیلی دو هفته ای ایام نوروز، ما اثرات کاهش شدید کرونا را نداشتیم و به نظر می رسد، خانه نشینی باید ادامه پیدا کند و محدودیت ها نیز تداوم داشته باشد.

بیرجندی نژاد در مورد ادامه فرایند بیماری کرونا اضافه کرد: فرایند کرونا بستگی به عمل و عکس العمل ما دارد، به هر میزان که فاصله گذاری اجتماعی رعایت گردد چه به شکل تعطیل و یا با هر فرمول دیگری، به تبع در پیش بینی نتیجه خیلی موثر خواهد بود. عدم رعایت نیز می تواند نتایج دیگری را به همراه داشته باشد که ما عملا نمی دانیم این فرآیند به چه شکل ادامه پیدا خواهد نمود و نمی توانیم پیش بینی کنیم این بیماری به چه صورت پیش خواهد رفت، اما آن چیز که مسلم است این است که کوشش ها به صورتی انجام گردد که سیر کندی بیماری به حدی گردد که از امکانات پزشکی فراتر نرود. لازمه این مهم رعایت موارد فاصله گذاری اجتماعی خواهد بود.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد با اشاره به اینکه ما درک می کنیم که همه مردم به دلایل مختلفی از این فاصله گذاری اجتماعی آسیب دیده اند، اظهار کرد: آسیب هایی که هم شامل آسیب روحی و هم آسیب های جدی مالی است را درک می کنیم، اما آمارهای جهانی نشان می دهد که تبعات مالی و روانی زود برداشتن قرنطینه می تواند به شدت بیشتر از زمانی باشد که ما دو سه هفته آن را ادامه بدهیم.

وی اعلام کرد:توصیه می کنم مردم رعایت نمایند، حتی الامکان از منازل خارج نشوند و صرفا خروج از منزل را محدود به کارهای بسیار بسیار ضروری نمایند.همه کوشش کنیم تا با اعمال این محدودیت ها و تحمل این سختی ها از این بحران عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 خرداد 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 8646

به "هنوز از پیک کرونا عبور نکرده ایم، لزوم تشدید فاصله گذاری اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز از پیک کرونا عبور نکرده ایم، لزوم تشدید فاصله گذاری اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید