میوه های خطرناک برای کبد

به گزارش بانیما، هنگامی که فرد فکر می کند که یک سیب یا گلابی بی ضرر می خورد، اینگونه نیست بلکه فروکتوز زیادی می خورد، که می تواند منجر به بیماری کبد چرب غیر الکلی شود.

میوه های خطرناک برای کبد

میوه های به ظاهر مفید نیز می توانند به طور خاص بر بدن و اندام های آن تاثیر منفی بگذارند. زهره پاولووا، متخصص غدد گفت که حتی میوه های به ظاهر مفید نیز می توانند به طور خاص بر بدن و اندام های آن تاثیر منفی بگذارند بنابراین استفاده از برخی میوه ها می تواند منجر به بیماری کبدی شود.

وی اضافه کرد: میوه ها حاوی کربوهیدرات، گلوکز و فروکتوز هستند. در عین حال خوردن مقدار زیادی فروکتوز می تواند باعث بیماری کبد چرب غیر الکلی شود. پاولووا گفت: میوه های که هسته دارند غنی از گلوکز هستند و فروکتوز کمتری دارند، در حالی که میوه های که حاوی دانه های کوچک هستند بیشتر فروکتوز دارند و از گلوکز کمتری برخوردار هستند.

میوه ای که قاتل چربی هاست

رابطه ویتامین دی با کبد چرب

کبد چرب؛ یک بحران ایرانی

یعنی میوه هایی مثل سیب ها فروکتوز بیشتری دارند و زردآلو ها گلوکز بیشتری دارند و هنگامی که فرد فکر می کند که یک سیب یا گلابی بی ضرر می خورد، اینگونه نیست بلکه فروکتوز زیادی می خورد، که می تواند منجر به بیماری کبد چرب غیر الکلی شود. گلوکز توسط انسولین تبدیل به ذخایر انرژی و چربی می شود، اما تمام فروکتوز توسط پروتئین های کبدی اسیر می شوند.

متخصص توصیه کرد که از میوه ها در میان وعده ها استفاده نکنید بلکه از آن ها به عنوان دسر استفاده کنید.

منبع: اسپوتنیک

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11313

به "میوه های خطرناک برای کبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه های خطرناک برای کبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید