مردم پول خود را به خودرو تبدیل می نمایند!

به گزارش بانیما، رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: این روزها بسیاری از مردم نه برای تامین احتیاج شخصی بلکه برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید خودرو می نمایند. این وضعیت منجر به هجوم تقاضا به طرح های فروش خودروسازان گردیده است.

مردم پول خود را به خودرو تبدیل می نمایند!

سعید موتمنی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در شرایط فعلی بسیاری از مردم برای حفظ ارزش پول و سرمایه خود به دنبال تبدیل ریال به کالاهای سرمایه ای و با ارزش هستند.

وی با بیان این که به همین دلیل بسیاری از افراد وارد بازار خودرو گردیده اند، گفت: در این شرایط تفاوت بالای قیمت رسمی و آزاد خودروها نیز مزید بر علت گردیده تا بسیاری از شهروندان به دنبال خرید خودرو به قیمت های رسمی از کارخانه های سازنده باشند.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد: در جدیدترین مورد در این زمینه 50 هزار دستگاه از محصولات سایپا ظرف یک روز فروخته شد که با قاطعیت می گویم حتی یک خودرو نیز از سوی نمایشگاه داران خریداری نشد، بلکه تمام خریداران مردم عادی بودند که با هدف حفظ و افزایش سرمایه خود اقدام به خرید کردند.

وی اضافه نمود: در این شرایط مسوولان باید به گونه ای عمل نمایند که خودرو از حالت کالای سرمایه ای خارج گردیده و عطش خرید خودرو از بین برود در غیر این صورت خودروسازان هرچه خودرو عرضه نمایند بازار سیر نخواهد شد.

موتمنی با بیان اینکه متاسفانه بیشتر کسبه در اصناف مختلف اجناس خود را با نرخ دلار آزاد قیمت گذاری می نمایند، توضیح داد: در بازار خودرو نیز برخی فروشندگان و واسطه ها به ویژه در سایت ها و شبکه های اجتماعی قیمت های غیرواقعی برای خودرو اعلام می نمایند که این کار باعث ایجاد التهاب بیشتر در بازار و فریب مردم عادی برای خرید با قیمتهای غیرواقعی می گردد. در این زمینه شهروندان مطلع باشند که فریب این افراد را نخورند.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 495

به "مردم پول خود را به خودرو تبدیل می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم پول خود را به خودرو تبدیل می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید