عوارض جدی تمیز نکردن ایرپاد

به گزارش بانیما، تمیز کردن ایرپاد به علت تماس مستقیم با گوش بسیار لازم است و بی توجهی به تمیزی آن خطرات جدی را برای شما به همراه دارد.

عوارض جدی تمیز نکردن ایرپاد

گاهی اوقات بهتر است که ایرپاد ها را از داخل گوش تان بیرون بیاورید و به آن ها نگاهی بیندازید. احتمالاً شاهد این هستید که سرشار از مواد چسبنده و آلودگی شده اند.

در چنین حالتی باید آغاز به تمیز کردن ایرپاد تان کنید. شاید خودتان متوجه نباشید؛ اما تمیز کردن این لوازم خیلی لازم است، زیرا اگر آن ها را تمیز نکنید، تاثیرات منفی خواهد داشت.

گاهی اوقات شاهد این خواهید بود که مقداری چربیِ طبیعی یا مواد چسبنده قهوه ای روی ایرپاد ها وجود دارند و هر زمان که آن ها را با این مواد چسبنده داخل گوش تان می گذارید، این احتمال وجود دارد که این کثیفی ها و باکتری ها عامل ایجاد عفونت باشند و به خاطر همین خطر؛ باید چند ماه یکبار آن ها را تمیز کنید.

یکی از مسائل ایرپاد های کثیف این است که ممکنِ مشکل شنوایی ایجاد کند و در طول زمان باعث کاهش سطح شنوایی گردد، زیرا اگر ایرپاد کثیف باشد، مجبور هستید که صدای آن را خیلی زیاد کنید تا راحت تر بشنوید و صدای زیاد هم به گوش تان آسیب وارد خواهد نمود.

در حالت ایده آل باید هر روز آن ها را تمیز کنید تا جرم و آلودگی وارد نگردد و مسئله ای برای گوش های تان به وجود نیاید. می توانید با استفاده از الکل یا دستمال کاغذی یا پارچه تمیز، آلودگی و کثیفی آن را بگیرید.

برای یادگیری مراحل کامل تر تمیز کردن انواع ایرپاد میتوانید با کلیک روی مطلب تمیز کردن انواع مختلف ایرپاد (ایرپاد مکس- ایرپاد پرو) و هندزفری مراحل صحیح را مشاهده کنید.

بهتر است که از دستمال خیس و مواد شیمیایی استفاده نکنید، زیرا به ایرپاد ها صدمه و آسیب وارد می نماید.

اگر هم چسبندگی داخل ایرپاد بود، می توانید آن را با یک وسیله که نوک تیزی دارد، از داخل ایرپاد بیرون بیاورید.

مسواکی مخصوص هم که برای تمیز کردن ایرپاد باشد، کنار بگذارید تا مواد چسبنده راحت تر جدا شوند.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 20805

به "عوارض جدی تمیز نکردن ایرپاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض جدی تمیز نکردن ایرپاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید