طرز پوست کندن آناناس و نحوه تشخیص آناناس رسیده

به گزارش بانیما، روش پوست کندن آناناس، بریدن و خوردن آن بسیار ساده است. فقط به کمی دقت و یک چاقوی تیز نیاز دارد. همچنین توجه داشته باشید حتما میوه تازه و رسیده را خریداری نمایید. در ادامه با طرز صحیح پوست کندن آناناس و نحوه تشخیص آناناس رسیده آشنا شوید.

طرز پوست کندن آناناس و نحوه تشخیص آناناس رسیده

آناناس یکی از میوه هایی که خوردن آن بسیار توصیه می شود. این میوه حاوی ترکیبی به نام بروملین است که خاصیت آنزیمی دارد. علاده بر ارزش غذایی بالا، خواص آناناس در درمان بیماری ها نیز بسیار گسترده است و به علت ترکیباتی که دارد با داروهای ضد سرطان قابل مقایسه است. این میوه به دلیل پوست چوبی و سختی که دارد، اغلب مردم در میوه فروشی ها به راحتی از کنار آن می گذرند در حالی که روش پوست کندن آناناس، بریدن و خوردن آن بسیار ساده است.

طرز پوست کندن آناناس

 1. برای پوست کندن آناناس ابتدا آن را روی تخته آشپزخانه از طرف پهلو قرار دهید و با چاقوی تیز، بخش تاج سبز بالای میوه را به همراه یک و نیم سانتیمتر از قسمت بالای آن ببرید و آن را روی تخته رو به بالا قرار دهید. همچنین ته آناناس را نیز یک برش نازک در حد یک سانتیمتر بدهید.
 2. از یک کارد تیز استفاده کنید و پوست آناناس را به دقت و به آرامی از بالا به پایین و در امتداد خطوط روی آن، جدا کنید.
 3. توجه داشته باشد تا حد امکان پوست را نازک ببرید به طوریکه گره های آن جدا نشود. قسمت های بیرونی تر میوه آناناس، گوشت خوشمزه و شیرین تری دارد پس بهتر است در صورتی که می توانید، آن را حفظ کنید.
 4. البته در صورتیکه مقداری از پوست آناناس، هنوز بر سطح میوه به صورت حفره باقی مانده است، آنها را نیز با کارد میوه خوری از سطح میوه جدا کنید تا سطح میوه یکنواخت شود.
 5. به این منظور می توانید یک برش مورب در طول جوانب آناناس شبیه یک شیار مثلثی شکل ایجاد کنید تا همه گره های روی خطوط مورب را بسیار راحت تر خارج کنید و به همین ترتیب به کار پوست کندن آناناس در تمام جوانب ادامه دهید.
 6. توجه داشته باشید قسمت وسطی میوه آناناس چوبی است و کمتر کسی مایل است این قسمت از میوه را میل نماید، بنابراین با کارد از چهار طرف این قسمت وسطی را برش دهید.
 7. برای سرو آناناس به شکل زیبا می توانید قسمت های گوشتی میوه را به صورت مکعبی یا به صورت حلقه حلقه برش دهید و نوش جان کنید.

خواص آناناس

در شکل زیر به طور خلاصه برخی از مهمترین خواص آناناس و نکات مهم درباره این میوه گرداوری شده است. همچنین برای آشنایی با ارزش غذایی، خواص درمانی آناناس و طزر کاشت این میوه مطالعه لینکهای زیر پیشنهاد می شود.

بیشتر بدانید:

خواص آناناس (آشنایی با فواید و موارد مصرف آناناس)

نحوه کاشت آناناس در خانه

نحوه تشخیص و انتخاب آناناس رسیده

 • یکی از اصلی ترین روش های تشخیص آناناس تازه و رسیده، رنگ نارنجی مایل به زرد میوه است که نشانه نهایت رسیدگی میوه آناناس است. توجه داشته باشید از خرید آناناس هایی که قسمت قاعده آن ها سبز رنگ است و بسیار سفت هستند خودداری کنید.
 • همواره آناناس هایی را انتخاب کنید که دارای اندازه بزرگ تری هستند، به این دلیل که مقدار گوشت میوه در آنها بیشتر است.
 • از خرید آناناس هایی که به رنگ قهوه ای تیره هستند و دارای لکه هایی بر روی پوست میوه می باشند خودداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که برگ های آناناس تازه بوده و به رنگ سبز کم رنگ باشد.
 • بوی میوه آناناس تازه، بسیار خوشبو و جذاب است. توصیه میشود از خرید آناناس هایی که دارای بوی نامطبوع و ناخوشایند هستند خودداری کنید، همچنین عطر این میوه نباید دارای بویی مانند انگور یا گیلاس ترش باشد.

منبع: wikihow.com

namasho.ir: نماشو: همه چیز اینجا هست از سفر و گردشگری تا ورزش و سرگرمی

منبع: setare.com
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 13940

به "طرز پوست کندن آناناس و نحوه تشخیص آناناس رسیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز پوست کندن آناناس و نحوه تشخیص آناناس رسیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید