صلاحیت سنجی خودرو ها برای فعالیت در سرویس مدارس

به گزارش بانیما، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های کشور از صلاحیت سنجی رانندگان و خودرو های سرویس مدارس در سامانه سپند اطلاع داد.

صلاحیت سنجی خودرو ها برای فعالیت در سرویس مدارس

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های کشور، با بیان اینکه صلاحیت سنجی افراد برای فعالیت در سرویس مدارس انجام می گردد، گفت: با فعال شدن سامانه سپند که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور ایجاد شده، باید تمام رانندگان و شرکت هایی که در حوزه سرویس مدارس فعالیت می نمایند ثبت نام خود را در این سامانه انجام دهند.

وی درباره نحوه صلاحیت سنجی افراد برای فعالیت در سرویس مدارس ادامه داد: در سامانه سپند صلاحیت هویتی افراد و خودرو آن ها به صورت سیستمی آنالیز خواهد شد و در صورت تأیید، افراد می توانند در سرویس مدارس فعالیت نمایند که برای تمامی شرکت ها و ناوگانی که به مجموعه آموزش و پرورش معرفی می شوند، اقدامات مربوط به صلاحیت سنجی و معیار های لازم آن ها انجام می گردد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های کشور درباره تعداد دانش آموزانی که با سرویس های مدارس جابجا می شوند، گفت: ما تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و تعداد دانش آموزان در خودرو ها کاهش پیدا نموده و مبنای مشخص تعداد افراد دستورالعمل ها و دستورات ابلاغی است.

وی توضیح داد: در حال حاضر هر خودروی سواری موظف به داشتن حداکثر سه مسافر است و کرایه ها نیز براساس این سه نفر خواهد بود و همچنین در خودرو های جمعی نیز شرایط به همین شکل است.

ضامنی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغیه ای خطاب به مدارس به عنوان کارفرمایانی که باید عقد قرارداد نمایند صادر شده است. باید مدارس این موضوع را با توجه به کارکردی که ناوگان آن ها دارد، در نظر بگیرند و ابلاغیه را اجرا نمایند.

وی خاطر نشان کرد: این موضوع در کارگروه ماده 18 هر شهر مورد تأکید قرار گرفته است که مد نظر باشد و صرفا با رویکرد جدید و با توجه به رویکرد ناوگان والدین بتوانند هزینه سرویس را پرداخت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 11902

به "صلاحیت سنجی خودرو ها برای فعالیت در سرویس مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صلاحیت سنجی خودرو ها برای فعالیت در سرویس مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید