شهادت سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، امیدواری دموکرات ها برای پیشبرد استیضاح

به گزارش بانیما، یک دیپلمات ارشد آمریکایی روز سه شنبه جزئیات بیشتری را درباره پرونده جنجالی اوکراین فاش نموده است که به زعم نمایندگان دموکرات، تغییر دهنده بزرگ بازی در روند استیضاح ترامپ خواهد بود.

شهادت سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، امیدواری دموکرات ها برای پیشبرد استیضاح

به گزارش گروه بین الملل بانیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، ویلیام تیلور رئیس سفارت آمریکا در کی یف پایتخت اوکراین، روز سه شنبه شهادت داده است که اعطای یاری اقتصادی به اوکراین ارتباط زیادی با تحقیقات با انگیزه های سیاسی از جو بایدن و پسرش داشته است.

به اعتقاد دموکراتهای کنگره، این اظهارات می تواند یک تغییر دهنده بزرگ بازی در روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ باشد.

تیلور به نمایندگان آمریکایی اطلاع داده است که به وی گفته شده که 400 میلیون دلار یاری نظامی به اوکراین مشروط به این است که ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین تحقیقات گسترده ای را درباره جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش و دخالت در انتخابات 2016 میلادی انجام دهد.

اظهارات تیلور می تواند زبانه های آتش تحقیقات دموکراتها علیه ترامپ را شعله ورتر کند.

وی اضافه کرد: رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ، ریک پری وزیر انرژی آمریکا و سایر مقام های دولتی سعی نموده اند با تشکیل یک کارزار در عرصه سیاست خارجی، دولت اوکراین را برای انجام تحقیقات درباره بایدن و پسرش تحت فشار قرار دهند.

بعضی دموکراتها اعلام نموده اند که اظهارات مهم تیلور به این معناست که بعضی شاهدان این پرونده از جمله گوردون ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا باید مجددا برای ادای توضیحات فراخوانده شوند و برای دومین بار شهادت دهند.

تیلور گفت: ساندلند به من گفت که ترامپ به او گفته است که از دولت اوکراین خواسته است تا علنا اعلام کند که تحقیقات درباره بایدن و دخالت در انتخابات 2016 را انجام خواهد داد.

تیلور اضافه کرد: دستور برای متوقف کردن یاری نظامی به اوکراین در ازای انجام تحقیقات درباره بایدن و پسرش، از سوی میک مولوانی رئیس کارکنان کاخ سفید بوده است.

حمایت ها از استیضاح ترامپ پس از افشای گفتگوی تلفنی جنجالی وی با رئیس جمهور اوکراین به شدت افزایش یافته است.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5822

به "شهادت سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، امیدواری دموکرات ها برای پیشبرد استیضاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت سفیر آمریکا در اوکراین علیه ترامپ، امیدواری دموکرات ها برای پیشبرد استیضاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید