شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا با هوش مصنوعی

به گزارش بانیما، مهندس محمد قیصری در رادیو مصاحبه با بیان اینکه هوش مصنوعی مشابه هوش انسان است که توسط ماشین ها و رایانه ها مدیریت می گردد، اضافه کرد: هوش مصنوعی با ورود به هر صنعت خروجی هایی مشابه با عملکرد انسانی را تحویل می دهد، ضمن آنکه سرعت یادگیری هوش مصنوعی از انسان بیشتر است.

شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا با هوش مصنوعی

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه هوش مصنوعی نباید فقط بر اساس اطلاعات از پیش معین شده عمل کند، بلکه باید قادر باشد از اطلاعات موجود تحلیل هایی ارائه دهد، خاطر نشان کرد: این حوزه دارای کاربرد های زیادی است که از آن جمله می توان به کاربرد های آن در پیشگیری از ویروس کرونا اشاره نمود. ما به وسیله نرم افزار های مبتنی بر هوش مصنوعی توانستیم بسیاری از افراد مبتلا به کرونا را در شهر ها و کشور های مختلف شناسایی کنیم.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء با بیان اینکه هوش مصنوعی باید علاوه بر صنایع در حوزه آموزش مورد بهره برداری قرار بگیرد، اضافه نمود: دوره ساکت نشستن دانش آموز یا دانشجو در سر کلاس درس به انتها رسیده و در حال حاضر با استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی دانشجو با استاد تعامل دارد و اساتید دانشگاه ها و معلمان تمایل دارند که با استفاده از ابزار های هوش مصنوعی مشارکت دانش آموز و دانشجو را در مباحث آموزشی افزایش دهند.

به گفته وی، عناصر گرافیکی و مدل سازی های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی، به موضوعات آموزشی جذابیت می دهند و از طرفی دیگر میزان خلاقیت دانشجویان را بیشتر می نمایند.

قیصری با بیان این که بیشتر نرم افزار های موبایلی در بخش backend (زیرساخت) از تکنولوژی های مختلف هوش مصنوعی استفاده می نمایند، شرح داد: اگر داده های نرم افزار های مختلف در کنار یکدیگر قرار بگیرند، هوش مصنوعی می تواند به حوزه عظیم تری از داده ها دست پیدا کند و با تحلیل حجم بسیار زیادی از داده ها به حوزه آموزش ورود کند.

دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با ابراز تاسف از اینکه بسیاری از محتوا ها و دروس دانشگاهی ایران قدیمی هستند، گفت: ما با استفاده از هوش مصنوعی می توانیم محتوای دروس مختلف را به روز رسانی کنیم. هر دانش آموز در یک سری از درس ها توانایی و ظرفیت بیشتری را از خود نشان می دهد و هوش مصنوعی به دقت و سرعت می تواند ظرفیت و استعداد و توانایی های دانش آموزان مختلف را ارزیابی کند و بخش های قابل فهم برای دانش آموز را به نحوی بیشتر و جذاب تر ارائه دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10043

به "شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید