سخنان رییس جمهور در سازمان ملل از موضع اقتدار و عزت بود

به گزارش بانیما، نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی سخنان رییس جمهور در سازمان ملل را از موضع اقتدار و عزت دانست.

سخنان رییس جمهور در سازمان ملل از موضع اقتدار و عزت بود

محمدرضا تابش در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به سخنان رییس جمهوری در سازمان ملل گفت: آقای روحانی هوشمندانه راه تعامل و مذاکره با ایران و تامین صلح و امنیت در منطقه را تبیین کرد.

وی سخنان رییس جمهوری در سازمان ملل را از موضع اقتدار و عزت ارزیابی کرد و اضافه نمود: امیدواریم آمریکا، اروپا و کشورهای منطقه از این فرصت برای خود و تضمین صلح و ثبات در منطقه استفاده نمایند.

نماینده مردم اردکان در مجلس ادامه داد: آقای روحانی در این فرصت کوتاه هم به تشریح چهره کریه تروریسم و نقش ایران در مقابله با این پدیده شوم پرداخت و هم اقدامات صلح جویانه ایران برای تامین امنیت در منطقه را تشریح کرد.

تابش یادآور شد: رییس جمهور اقدام آمریکا در ترک برجام و دعوت به مذاکره را تقبیح کرد و با انتقاد از اروپایی ها در عدم توجه کافی نسبت به ایفای تعهدات خود، شرط بازگشت به مذاکره را برطرف تحریم ها و بازگشت به رسم برجام برذمبنای قطعنامه سازمان ملل دانست.

وی در خاتمه گفت: رییس جمهور با دعوت از کشورهای منطقه در پیوستن به ائتلاف امید و تشریح دکترین دفاعی ایران، برقراری صلح و ثبات و امنیت در خاورمیانه را در سایه نفی حضور سلطه طلبانه قدرت های خارجی و مشارکت دولت ها و ملت های منطقه ذکر کرد.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 5147

به "سخنان رییس جمهور در سازمان ملل از موضع اقتدار و عزت بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنان رییس جمهور در سازمان ملل از موضع اقتدار و عزت بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید