ریشه نابسامانی در روابط 3 قوه از نگاه قالیباف

به گزارش بانیما، خبرنگاران : رئیس مجلس گفت: آیین نامه داخلی مجلس صرفا به صورت شکلی رعایت می شود و در ماهیت ایراد دارد که باعث بروز برخی نابسامانی ها در قوای سه گانه کشور شده است.

ریشه نابسامانی در روابط 3 قوه از نگاه قالیباف

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر ،محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست ظهر امروز (پنجشنبه) کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با موضوع اصلاح آئین نامه داخلی مجلس در راستای ایجاد تحول در قوه مقننه گفت: مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون اساسی ستاد اصلی اداره کشور و به تعبیر رهبر معظم انقلاب ریل گذار کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مجلس برای منابع اقتصادی و اولویت های کشور تصمیم گیری کرده و بر اجرای آن نظارت می کند، گفت: با ربع قرن بررسی که در حوزه حکمرانی مجلس صورت داده ام به این نتیجه رسیده ام که این نهاد هنوز در مدار یاد شده قرار نگرفته است که یک دلیل آن آئین نامه و دلیل دیگر نوع رفتار نمایندگان در اجرای این قانون است.

وی در ادامه تمام هیمنه مجلس را آئین نامه داخلی آن دانست و اضافه نمود: آئین نامه صرفاً به صورت شکلی رعایت می شود و در ماهیت ایراد دارد که باعث بروز برخی نابسامانی ها در قوای سه گانه کشور شده است لذا بعد از اصلاح آن باید به صورت ماهیتی به آئین نامه اعتقاد داشته باشیم.

قالیباف همچنین با تأکید بر ضرورت اصلاح آئین نامه داخلی مجلس بعد از بازنگری آن، یادآور شد: تا کنون اصلاحات زیادی روی این قانون در ادوار مختلف مجلس اجرا شده که به صورت سلیقه ای بوده است از این را باید بدانیم روش اصلاح آئین نامه مهم است و نباید یک ماهه آن را به پایان رساند.

نحوه ارائه طرح ها و لوایح و اعلام وصول آنها نیاز به اصلاح دارد

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان نحوه ارائه طرح ها و لوایح و اعلام وصول آنها را محل اشکال دانست و اضافه نمود: مجلس ستاد اداره کشور است و می تواند مسائل اقتصادی که دلیل بروز آن صرفاً اقدامات آمریکا نیست را برطرف کند؛ البته این امر نیاز به اصلاح بروکراسی دارد.

وی تأکید کرد: موارد اصلاح آئین نامه باید اولویت بندی شود و زمان بر شدن آن ایرادی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: قانون آئین نامه داخلی مجلس باید با کمک تمامی نمایندگان اصلاح شود تا به فهم مشترک و اقناع میان نمایندگان در مسائل مختلف بیانجامد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 12182

به "ریشه نابسامانی در روابط 3 قوه از نگاه قالیباف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریشه نابسامانی در روابط 3 قوه از نگاه قالیباف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید