رقابت 8 نامزد برای رسیدن به ریاست سازمان جهانی تجارت

به گزارش بانیما، خبرنگاران: هشت نامزد از مکزیک تا مولداوی برای رسیدن به ریاست سازمان جهانی تجارت (WTO) رقابت می نمایند.

رقابت 8 نامزد برای رسیدن به ریاست سازمان جهانی تجارت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، این هشت نفر در کوشش هستند تا 164 کشور عضو این نهاد جهانی را متقاعد نمایند که می توانند این سازمان را در بحبوحه تنشهای فزاینده تجارت جهانی و افزایش حمایتگرایی راهنمایی نمایند.

در 24 ساعت مهلت نهایی برای اعلام اسامی نامزدهای جانشینی روبرتو آزودوی برزیلی، مدیرکل فعلی سازمان جهانی تجارت که قرار است در سرانجام اوت یک سال زودتر از موعد از سمت خود کناره گیری کند، چندین نام اضافه شد.

با توجه به این که سه نفر از شش مدیرکل قبلی این سازمان از اروپا و سایرین از تایلند، برزیل و نیوزیلند بودند، فشارهای زیادی برای انتخاب مدیرکل جدید از آفریقا وجود دارد. با این حال این قاره برای معرفی یک نامزد واحد متحد نبوده و به جای آن سه نامزد از مصر، کنیا و نیجریه معرفی نموده است. سایر نامزدهای این سمت از انگلیس، مکزیک، مولداوی، عربستان سعودی و کره جنوبی هستند.

سازمان جهانی تجارت هرگز مدیرکل زن نداشته است. سه نفر از نامزدها برای دور جدید ریاست زن هستند.

انتظار می رود هر هشت نامزد هفته آینده پیش از شروع کمپین تبلیغاتی، خود را به شورای کل سفیران سازمان جهانی تجارت معرفی نمایند.

فرآیند انتخاب مدیرکل معمولا 9 ماه زمان می برد اما سازمان جهانی تجارت می خواهد این کار را در سه ماه انجام دهد.

بر اساس گزارش رویترز، این شغل سخت است. سازمان جهانی تجارت قرار است به مجموعه مشاجراتی شامل یارانه ماهیگری در آستانه کنفرانس دو سالانه در سال 2021 رسیدگی کند. همچنین با فشار فزاینده ای برای اصلاح مقررات تجارت جهانی که 25 سال پیش تعیین شدند، روبروست و در شرایطی که تنش های میان آمریکا و چین افزایش پیدا نموده و بیش از 100 مانع تجاری از زمان شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، باید در میان اعضای خود تفاهم در زمینه مقررات جدید ایجاد کند.

namasho.ir: نماشو: همه چیز اینجا هست از سفر و گردشگری تا ورزش و سرگرمی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 10763

به "رقابت 8 نامزد برای رسیدن به ریاست سازمان جهانی تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت 8 نامزد برای رسیدن به ریاست سازمان جهانی تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید