خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است

به گزارش بانیما، رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام نمود: خرید و فروش خودروهای وکالتی ممنوع است و مردم با خرید و فروش خودرو به صورت وکالتی خودشان را گرفتار می نمایند.

خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است

سردار سیدکمال هادیان فر به ایرنا گفت: در سامانه مرتبط به خرید و فروش خودرو، نام صاحب خودرویی که برای ما محرز شده مورد تایید است و تنها همین فرد را می شناسیم.

وی ادامه داد: وقتی خودرویی وکالتی فروخته می گردد در واقع این اجازه را می دهد تا پلاک خودرو در اختیار خریدار قرار گیرد در حالی که حق توکیل را نمی بندد.

وکالت در توکیل به معنی است که شخصی که در اجرای امری از سوی موکل وکالت دارد این نمایندگی و نیابت را به شخص دیگری واگذار کند.

سردار هادیان فر اضافه نمود: اخیرا در مرکز 197 نیروی انتظامی فردی مراجعه نموده بود که خودرویی را از فردی خریداری نموده بود که در کار قاچاق بوده و مجرم به شمار می آمد.

وی ادامه داد: خریدار خودرو بعد از خرید خودرو متوجه شد که بیش از 26 میلیون تومان برایش جریمه آمده است و علاوه بر این، سه شکایت دیگر از مالک اصلی این خودرو شده بود، اما خریدار گرفتار شده و هر چه بگوید گه نقشی در این زمینه نداشته، قانون نمی پذیرد.

رئیس پلیس راهور تاکید نمود: به شهروندان توصیه می گردد به هیچ عنوان به صورت وکالتی خودرویی را خرید و فروش نکنند چرا که شرایط نقل و انتقال خودرو به گونه ای ساماندهی شده که سریعا انجام می گردد.

هادیان فر اضافه نمود: طی بازدیدی که از مراکز شماره گذاری داشته ام، در مدت 50 دقیقه، خودرو به خریدار منتقل می گردد و هیچ ضرورتی وجود ندارد که هزینه وکالت یا هزینه اضافه پرداخت گردد و به راحتی نقل و انتقال خودرو صورت گرفته و در روند قانونی قرار گرفته است.

dorezamin.com: بیاید با هم به دور زمین چرخی بزنیم و همه چیز را از نزدیک ببینیم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: banima.ir شناسه مطلب: 4973

به "خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش خودروی وکالتی ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید